• bitcoinBitcoin$27,171.00

Robert Kiyosaki tvrdí, že Fed ničí regionálne banky

Autor bestselleru „Bohatý otec, chudobný otec“ Robert Kiyosaki tvrdí, že Fed svojimi súčasnými krokmi ničí regionálne banky. Je to preto, že podporuje len veľké inštitúcie, ako je napríklad JPMorgan Chase. Podľa neho je táto politika vyslovene „zločinná“. Varoval, že to „povedie ku kolapsu“ celých Spojených štátov.

Robert Kiyosaki útočí na Fed

Kiyosaki vo svojom tweete varoval, že Fed ničí regionálne banky tým, že podporuje len veľké banky, ako je JPMorgan Chase. Zdôraznil, že tie „sú srdcom a dušou ekonomiky“ a že „Fed zabíja regionálne banky prostredníctvom repo trhu“. „Je to zámer?“ pýtal sa.

Známy autor motivačných a finančne zameraných kníh pokračoval vo svojej myšlienke a uviedol, že aj internetový maloobchodný gigant Amazon je postihnutý krokmi Fedu a prepúšťa až 18 000 ľudí. Celá politika súčasných orgánov podľa neho povedie k „zrúteniu USA“.

Kiyosaki označil kroky Fedu za „kruté“ a zopakoval svoje predchádzajúce vyhlásenie, že regionálne banky sú srdcom a dušou Ameriky. Potom na Twitteri vyzval svojich fanúšikov, aby podporili malé banky a malé podniky.

Varovanie CBDC

V piatok Kiyosaki v ďalšom tweete varoval pred vydávaním digitálnej meny centrálnej banky (CBDC). Tú si údajne želá prezident Joe Biden. Svojim priaznivcom potom opäť odkázal, aby investovali do zlata, striebra a bitcoinov.

„George Orwell vo svojej knihe „1984“ varoval, že „Veľký brat sa pozerá“. Bidenova CBDC je „Veľký brat“. Nakupujte viac zlata, striebra a bitcoinov,“

-napísal s odkazom na slávny Orwellov román, v ktorom autor predstavil dystopickú víziu sveta, kde existuje rozsiahly dohľad – každý krok občana je sledovaný úradmi. Podľa niektorých politikov je CBDC krokom týmto smerom – všeobecný dohľad nad Američanmi. Varujú pred tým nielen členovia Republikánskej strany, takmer z definície nepriateľsky naladení voči Bidenovi, ale aj Robert F. Kennedy ml. z tábora demokratov.

V nedávnej epizóde svojej relácie Rich Dad Show Kiyosaki diskutoval o tom, čo sa dnes deje vo svete. Poukázal na hospodársky chaos a vypuknutie vojny. Predtým pri inej príležitosti povedal, že „Amerika umiera“, a varoval pred hyperinfláciou a kolapsom amerického dolára.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu