• bitcoinBitcoin$27,183.00

Robert Kiyosaki varuje pred hyperinfláciou

Robert Kiyosaki, autor knihy „Bohatý otec, chudobný otec“, varuje pred možným kolapsom amerického dolára a hyperinfláciou. Podľa jeho názoru by dolár mohol stratiť svoju hodnotu a „stať sa toaletným papierom“. Známy autor je okrem toho zarmútený podaním trestného oznámenia zo strany amerických orgánov na bývalého prezidenta Donalda Trumpa.

Robert Kiyosaki varuje pred hyperinfláciou

Kiyosaki nedávno vstúpil do témy potenciálnej hyperinflácie a kolapsu amerického dolára. Počas rozhovoru s Andym Schectmanom z Miles Franklin, spoločnosti obchodujúcej s drahými kovmi, vysvetlil, že USA si samy koledujú o problémy. Povedal, že „USA porušujú všetky peňažné zákony a svet si hovorí: Máme toho dosť“. V dôsledku toho sa k BRICS pridávajú ďalšie krajiny, teda okrem iného Rusko, India alebo Čína. Dôsledkom bude „hyperinflácia“ dolára.

„To znamená, že 70 % svetovej populácie, ktorá používala dolár, vezme túto dolárovú bankovku a povie si: „Už ho nechceme“, povedal.

Dodal, že tým sa americká mena stane „toaletným papierom“.

Schectman, ktorý sa stotožnil s Kiyosakiho názorom, poznamenal, že „Spojené štáty a ich konanie urobili za posledných niekoľko rokov viac pre to, aby zničili samy seba, než by mohol urobiť akýkoľvek vonkajší nepriateľ“.

dolár

Trumpove problémy

Kiyosaki je navyše sklamaný zo smerovania Ameriky. V komentári k rozhodnutiu amerických úradov vzniesť trestné obvinenie voči bývalému prezidentovi Donaldovi Trumpovi autor knihy „Bohatý otec, chudobný otec“ v utorok na Twitteri napísal, že je to „tragický deň v Amerike. Môj priateľ, bývalý prezident Spojených štátov je obžalovaný na súde v New Yorku. Jeho synovia Don jr a Eric sú tiež moji veľmi blízki priatelia“.

Trumpove problémy viedli Kiyosakiho k záveru, že „Amerika umiera“.

Pripomeňme, že Trump si vypočul až 34 obvinení. Prípad sa týka poskytnutia úplatku vo výške až 130 000 USD v roku 2016 bývalej herečke z filmu pre dospelých, s ktorou mal mať pomer. Tá mala výmenou za peniaze mlčať o svojom vzťahu s Trumpom počas prezidentskej volebnej kampane.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu