• bitcoinBitcoin$26,557.00

Robert Kiyosaki varuje, že politika Fedu povedie k veľkému krachu

Robert Kiyosaki opäť varuje pred dôsledkami menovej politiky amerických orgánov. Podľa jeho názoru akékoľvek ďalšie zvyšovanie úrokových sadzieb, ktoré môže Fed uskutočniť, povedie ku krachu na trhoch s akciami, dlhopismi a nehnuteľnosťami. Zároveň oslabí americký dolár.

Robert Kiyosaki o zvyšovaní úrokových sadzieb a krachu na trhu

Autor knihy Bohatý otec, chudobný otec opäť varuje pred krachom trhu a rizikami, ktoré predstavuje zvyšovanie úrokových sadzieb zo strany Federálneho rezervného systému. Na Twitteri napísal, že ďalšie „zvýšenie úrokových sadzieb spôsobí krach akcií, dlhopisov, nehnuteľností a amerického dolára“. Potom sa kríza prenesie aj na trh s derivátmi.

Pripomeňme, že Federálny rezervný systém v stredu zvýšil úrokové sadzby o 25 bázických bodov (bps). Hoci mnohí očakávali, že Fed začne úrokové sadzby čoskoro znižovať, šéf americkej centrálnej banky Jerome Powell uviedol, že znižovanie vôbec nie je isté. Naznačil, že si na ne počkáme až do roku 2024.

Treba však hneď dodať, že Powellow jastrabí postoj by sa mohol rýchlo otupiť, ak uvidíme ďalšie banky v problémoch. Tie zasa číhajú za rohom. Okrem toho inflácia v USA pomaly klesá, takže Fed sa musí pomaly pripravovať na znižovanie úrokových sadzieb.

inflácia usa

Toto nie je Kiyosakiho prvé varovanie

Toto nebolo prvé varovanie Kiyosakiho pred krachom akcií, dlhopisov, nehnuteľností a zrútením amerického dolára. Minulý týždeň známy autor finančných správ uviedol, že nás čaká „crash landing“. Poukázal na problémy bankového systému a bankroty bánk Silicon Valley Bank a Signature Bank. Predpovedal tiež koniec amerického dolára a americkú menu označil za „falošné peniaze“.

Pred časom na sociálnych sieťach tiež napísal, že svetové hospodárstvo je na pokraji kolapsu. Dodal, že očakáva hromadný útok na banky a zmrazenie úspor spotrebiteľov. Vo februári varoval, že čelíme vážnej hospodárskej kríze. A začiatkom tohto roka tlmočil, že sa už nachádzame v globálnej recesii, pričom varoval pred rastúcim počtom bankrotov, nezamestnanosťou a problémom bezdomovectva.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu