• bitcoinBitcoin$26,581.00

Robert Kiyosaki vysvetľuje, prečo sa oplatí investovať do BTC a drahých kovov

Robert Kiyosaki, autor slávnej knihy o osobných financiách Bohatý otec, chudobný otec, vymenoval niekoľko dôvodov, prečo sa dnes podľa neho oplatí kupovať bitcoiny a drahé kovy.

Zrútia sa Spojené štáty kvôli svojmu dlhu?

Podľa Kiyosakiho tweetu je prvým dôvodom, prečo investuje do bitcoinov, to, že USA si „požičiavajú príliš veľa peňazí“. A v skutočnosti je to podľa amerického National Debt Clock dnes už dlh vo výške 31 biliónov dolárov. Medzitým je HDP USA len 24,8 bilióna dolárov. Pomer dlhu k HDP je teda na úrovni 137,76 %. Ako ukazuje história, je to jeden z dôvodov pádu veľmocí.

 

Potom Kiyosaki pripomenul politiku amerických úradov, ktoré dlhé roky chceli „udržiavať nízke úrokové sadzby“. Úrokové sadzby boli znížené na historicky najnižšiu úroveň v rokoch 2020 a 2021, čo je obdobie pandémie COVID-19.

Spôsobila boom na mnohých trhoch – akcií, zlata a kryptomien.

Robert Kiyosaki vysvetľuje, prečo sa oplatí investovať do BTC a drahých kovov

Inflácia a recesia

Udržiavanie nízkych úrokových sadzieb si však vyžaduje, aby Fed nakupoval štátne dlhopisy a zvyšoval svoju súvahu. To vedie k štvrtému dôvodu, prečo by ste mali investovať do bitcoinov: inflácia.

Ročná inflácia CPI v USA od roku 2021 vzrástla a v júni dosiahla maximum 9,1 %. Politika zvyšovania úrokových sadzieb pred FEDom tomu moc nepomáha.

Ako zdôrazňuje Kiyosaki, vyššie úrokové sadzby vedú k vyššiemu dlhu krajiny. Niektorí investori do kryptomien však očakávali, že sa Fed vráti k svojej bývalej uvoľnenej menovej politike. To by pravdepodobne viedlo späť k vyšším cenám kryptomien a iných aktív a oslabovaniu dolára. Takto Kiyosaki prichádza k svojmu ďalšiemu záveru – americký dolár zomiera.

Zlato, striebro a bitcoiny sa často hádžu do jedného vreca s nápisom „zdravé peniaze“. Ide o to, že ponuka týchto aktív je obmedzená, a preto ich nemožno znehodnotiť dotlačou. To ich robí imúnnymi voči inflácii, na rozdiel od dolárov, ktorých ponuka za posledné 3 roky raketovo vzrástla.

Kiyosaki predtým odporúčal, aby jeho nasledovníci investovali do rovnakého koša – obsahujúceho zlato a bitcoiny. Niekedy navrhoval pridať k tomu ethereum.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu