• bitcoinBitcoin$26,549.00

Ron Paul hovorí o kolapse dolára

Ron Paul, bývalý člen Snemovne reprezentantov za Republikánsku stranu a bývalý kandidát na prezidenta USA, sa vyjadril k politike Číny a ďalších krajín, ktorej cieľom je znížiť úlohu amerického dolára ako rezervnej meny na medzinárodných trhoch. Politik sa domnieva, že tento proces bude trvať dlhšie, ako naznačujú niektoré prognózy.

Ron Paul predpovedá zánik amerického dolára

V najnovšom vydaní svojho internetového vysielania „The Ron Paul Liberty Report“ Ron Paul analyzoval súčasné postavenie amerického dolára ako rezervnej meny. Zdôraznil tiež, ako spoločná politika Číny, Ruska, Brazílie a ďalších krajín ohrozuje moc USA.

Podľa bývalého kongresmana, aj keď bude americký dolár nakoniec zosadený z trónu rezervnej meny, bude to trvať dlhšie, ako si mnohí odborníci myslia. Povedal, že „ľudia o kolapse USD hovoria už dlho“. Dodal, že takéto procesy „vždy trvajú dlhšie“, ako naznačujú mnohé analýzy. Poukázal na to, že „v roku 1930 mohol niekto povedať, že štandard dolára dlho nevydrží, keď ho prevezme FED“, zatiaľ čo dnes vieme, že sila americkej meny je faktom už mnoho desaťročí.

Okrem toho vysvetlil rôzne etapy, ktorými americký dolár prešiel. Osobitný dôraz kládol na opustenie brettonwoodskeho systému bývalým prezidentom Richardom Nixonom. Už vtedy ľudia ohlasovali koniec moci meny, ktorá sa stala inflačnou a už nebola krytá zlatom.

dolár

Pokles dolára trvá už dlho?

Podľa Paula sa úpadok dolára začal vytvorením Federálneho rezervného systému. Ten má totiž možnosť riadiť menovú politiku USA bez súhlasu a kontroly Kongresu. Politik sa domnieva, že v poslednom čase nabrali na sile hnutia krajín, ktoré sa snažia vzdať dolára ako obchodnej meny.

A skutočne je zrejmé, že v súčasnosti sa vo svetovej menovej politike deje niečo dôležité. Súvisí to okrem iného s krokmi Číny, Brazílie a Ruska. Ako sme písali pred niekoľkými dňami, krajiny BRICS pracujú na novej forme spoločnej meny. Tá sa má prerokovať na najbližšom samite lídrov tejto skupiny. Podpredseda ruskej Štátnej dumy Alexander Babakov priznal, že ide o to, aby sa „v blízkej budúcnosti zabezpečil obeh digitálnej meny“.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu