• bitcoinBitcoin$27,183.00

Ron Paul sa domnieva, že súčasná kríza je dôsledkom nesprávnej politiky Fedu

Bývalý kongresman Ron Paul sa nedávno zaoberal genézou finančnej krízy, ktorej v súčasnosti čelia Spojené štáty. Uviedol, že pokračujúce používanie kvantitatívneho uvoľňovania (QE), politiky používanej na zvyšovanie peňažnej zásoby, a desaťročia takmer nulových úrokových sadzieb prispeli k súčasným problémom veľmoci.

Ron Paul obviňuje FED

Ron Paul, bývalý kongresman a prezidentský kandidát, nedávno hovoril o finančnej kríze, ktorej čelia Spojené štáty. Podľa neho súčasné hospodárske problémy krajiny spôsobila politika, ktorú používa Federálny rezervný systém na udržanie sociálneho štátu.

„Dnešné finančné ťažkosti sú výsledkom desaťročia úrokových sadzieb blízkych 0 % a kvantitatívneho uvoľňovania (QE). To viedlo k desaťročiu nehospodárnych investícií. Každý zlý nápad, ktorý si možno predstaviť, získal finančné prostriedky,“ uviedol.

Paul kritizoval uvoľnenú menovú politiku, ktorá podľa neho umožnila vznik zlých dlhov a úverov na nehospodárne investície. Táto situácia sa v súčasnosti stáva nebezpečnou, pretože sa sprísňujú hospodárske podmienky. Vysvetlil, že „tak ako je bolestivá bolesť hlavy po požití nadmerného množstva alkoholu, rovnako bolestivý je aj stret falošnej prosperity s ekonomickou realitou“.

dolár

„FED je protiústavný“

Paul, ktorý dlhodobo kritizuje myšlienku amerického Federálneho rezervného systému, však pochválil kroky tejto inštitúcie, ktorá sa v súčasnosti snaží obmedziť infláciu zvyšovaním úrokových sadzieb.

„Zvyšovanie úrokových sadzieb pod vedením Jeroma Powella je liekom a cestou späť k určitej forme ekonomického zdravia. Fed by nemal existovať. Je protiústavný a nemorálny. Až na to, že zvyšovanie úrokových sadzieb nie je zdrojom našich problémov. Veľkou chybou boli úrokové sadzby na 0 % a QE,“ vysvetlil.

Paul tiež varoval verejnosť pred dedolarizáciou a dôsledkami, ktoré by na USA mohla mať strata štatútu rezervnej meny USD. Hoci sa podľa neho tento proces v poslednom čase zrýchlil v dôsledku nedávnych krokov bloku BRICS, je pravdepodobné, že bude trvať dlhšie, ako uvádzajú niektorí prognostici. Je preto toho názoru, že dni dolára ako hlavnej svetovej meny sú spočítané, ale tento stav nastane až o mnoho rokov alebo desaťročí.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu