• bitcoinBitcoin$26,621.00

Ruská banka vytvára platformu, ktorá bude schopná podporovať rôzne CBDC

Platforma, na ktorej bude založený digitálny rubeľ, bude schopná obsluhovať aj rôzne iné štátom emitované elektronické meny, sprostredkovala Bank of Russia.

Platforma digitálneho rubľa bude podporovať prijatie CBDC

Očakáva sa, že systém, na ktorom bude založená emisia a obeh digitálnej meny ruskej centrálnej banky (CBDC), bude schopný podporovať aj iné digitálne platidlá krajín, uviedli tento týždeň predstavitelia Banky Ruska. Dodali však, že táto otázka je stále vo vývoji. V súčasnosti sa vyvíjajú rôzne modely interakcie medzi digitálnym rubľom a inými CBDC.

Jednou z alternatív je systém, ktorý umožňuje obojsmernú integráciu s akoukoľvek platformou CBDC na svete. Ďalším riešením je spustenie medzinárodnej digitálnej platformy, ktorá by umožnila súčasnú interakciu medzi digitálnymi menami viacerých emitentov.

CBDC – áno, kryptomeny – nie

Centrálna banka Ruskej federácie (CBR) je medzitým naďalej proti voľnému obchodovaniu s kryptomenami v krajine. Nemá preto v pláne vytvoriť národnú burzu kryptomien, uviedli predstavitelia inštitúcie, ktorých citoval spravodajský portál o kryptomenách Bits.media.

Možnosť legalizácie medzinárodných zúčtovaní kryptomien v rámci experimentálnych právnych režimov je však možná. Na tento účel bude zriadená špeciálna organizácia, ktorá bude uľahčovať nákup a predaj kryptomien medzi účastníkmi takýchto transakcií.

CBDC

Politika Ruska je už viac ako rok ovplyvňovaná geopolitickými udalosťami. V dôsledku invázie na Ukrajinu bol prístup Ruska na mnohé trhy sťažený. Začalo preto pracovať na vytvorení alternatívnych platobných brán s partnerskými krajinami vrátane Turecka, ako nedávno prezradila guvernérka CBR Elvira Nabiullina. Dodala, že ruská centrálna banka umožní aj experimentálne používanie kryptomien v zahraničnom obchode.

Stávajú sa CBDC hrozbou pre dolár?

Mnohé nasvedčuje tomu, že blok krajín nepriateľských voči USA na čele s Čínou a Ruskom robí veľa pre to, aby dolár pripravil o pozíciu dominantnej svetovej meny. Krajiny BRICS diskutujú o spoločnej digitálnej mene. O podrobnostiach budú rokovať v auguste, potvrdil podpredseda Štátnej dumy Alexander Babakov. Dodal, že „prvým krokom je prechod na zúčtovanie v národných menách. Ďalším je zabezpečiť v blízkej budúcnosti obeh digitálnej alebo inej formy v podstate novej meny. Myslím si, že na samite lídrov BRICS v Južnej Afrike bude oznámená pripravenosť na tento projekt. Takéto práce už prebiehajú.“

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu