• bitcoinBitcoin$28,357.00

Ruská finančná spravodajská agentúra si neželá úplný zákaz kryptomien

Rosfinmonitoring, ruská finančná spravodajská agentúra tvrdí, že ruskí občania a spoločnosti už vlastnia kryptomeny, takže úplný zákaz týchto druhov aktív by bol kontraproduktívny. Regulátor zároveň podporuje zákaz platieb digitálnymi mincami a ich propagáciu.

Rosfinmonitoring podporuje vládnu stratégiu prísnej regulácie kryptomien v Rusku

Federálna služba pre monitorovanie finančného trhu Ruskej federácie (Rosfinmonitoring) podporuje prijatie prísnych pravidiel pre kryptomeny podľa regulačnej koncepcie schválenej vládou, uviedol zástupca riaditeľa agentúry Herman Neglyad v rozhovore pre Izvestija. Úradník však zároveň upozornil, že úplný zákaz digitálnych aktív je nepravdepodobný.

Chápeme, že občania a právnické osoby už digitálne meny majú a v takýchto podmienkach by bolo zavedenie úplného zákazu obchodovania s kryptomenami kontraproduktívne – vysvetlil.

Neglyad dodal, že ruský finančný dohľad je za návrhy na zákaz a podporu prijatia kryptomien, ako to predpokladá návrh zákona predložený dolnej komore ruského parlamentu v novembri. Uznáva tiež potrebu zvýšiť povedomie občanov o povahe blockchainových mien ako vysoko rizikových aktív.

„Domnievame sa, že virtuálne aktíva alebo digitálne meny by mali byť právne postavené na roveň majetku, čo znamená ich kriminalizáciu,“ uviedol tiež výkonný riaditeľ agentúry.

Dodal, že Rosfinmonitoring si všíma rastúce používanie kryptomien na platby na nezákonné účely a na skrývanie alebo pranie príjmov z trestnej činnosti.

Rosfinmonitoring

Finančná spravodajská agentúra vyvíja špeciálnu službu analýzy blockchainu s názvom „Transparent Blockchain“. Umožňuje orgánom sledovať prevody kryptomien a identifikovať vlastníkov peňaženiek. Ruské ministerstvo vnútra už takýto nástroj používa, ako tento týždeň prezradil šéf ministerstva pre hospodársku bezpečnosť.

Herman Neglyad tiež zdôraznil, že aktivity platforiem poskytujúcich služby na výmenu, prevod a ukladanie virtuálnych aktív by mali kontrolovať orgány krajiny prostredníctvom registrácie, udeľovania licencií a dohľadu. Verí, že tieto subjekty by mali byť zodpovedné za „identifikáciu zákazníkov a skutočných vlastníkov, ukladanie údajov a nahlasovanie podozrivých transakcií“ Rosfinmonitoringu.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu