• bitcoinBitcoin$26,568.00

Rusko pracuje na „národnej burze kryptomien“

Rusko má v úmysle spustiť „národnú burzu kryptomien“.

„Národná burza kryptomien“

Ruskí zákonodarcovia pracujú na legislatíve na spustenie národnej kryptomenovej burzy. Tieto snahy údajne podporuje ministerstvo financií aj centrálna banka Ruska.

Podľa miestnych médií členovia dolnej komory ruského parlamentu Duma nedávno diskutovali o nevyhnutných zmenách v už platných predpisoch týkajúcich sa kryptomien v krajine. Ide práve o zákon „O digitálnych finančných aktívach“. Úrady hovorili so zainteresovanými stranami z trhu. Zmeny, ktoré by definovali právny rámec pre národnú burzu kryptomien, budú najskôr predložené centrálnej banke.

Sergej Altukhov, člen Výboru pre hospodársku politiku Dumy, v rozhovore pre médiá zdôraznil fiškálny zmysel takýchto opatrení.

„Popierať existenciu kryptomien nemá zmysel, problémom je, že obiehajú vo veľkej miere mimo národného regulačného systému. Ide o miliardy rubľov stratených daňových príjmov, ktoré by mali ísť do federálneho rozpočtu,“ vysvetlil.

Bitcoin Crypto GIF by narkasa

Pripomeňme, že nejde o nový nápad, veď už v júni tohto roku, šéf výboru pre finančný trh Dumy Anatolij Aksakov navrhol, že ruská národná kryptomenová burza by mohla byť spustená ako súčasť Moskovskej burzy, ktorú označil za „organizáciu s dlhými tradíciami“.

V septembri moskovská burza v mene centrálnej banky pripravila návrh zákona, ktorý umožňuje obchodovanie s digitálnymi finančnými aktívami.

Na druhej strane, začiatkom tohto mesiaca bol Dume predložený návrh zákona, ktorý by legalizoval ťažbu kryptomien. Aktom vznikne ruská platforma na predaj kryptomien, no devízy budú môcť využívať aj miestni ťažiari. V druhom prípade by sa na takéto transakcie nevzťahovali kontroly a predpisy ruskej meny, museli by sa však nahlásiť ruským daňovým úradom.

Digitálny rubeľ

Pripomeňme, že v pozadí prebiehajú aj práce na digitálnom rubli. Mnohé nasvedčuje tomu, že Rusko bude jednou z prvých krajín na svete s vlastnou digitálnou menou centrálnej banky. Pripojí sa tak napríklad k Číne, ktorá je momentálne v tejto veci lídrom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu