• bitcoinBitcoin$28,269.00

Rusko bude v budúcom roku regulovať ťažbu kryptomien

Ruskí poslanci zvážia návrh zákona o ťažbe kryptomien. Stane sa tak v roku 2023, napriek skorším oznámeniam, že hlasovanie sa uskutoční v decembri. Očakáva sa, že zákon stanoví pravidlá pre ťažbu a predaj digitálnych mien v Rusku.

Nové pravidlá ťažby kryptomien v Rusku

Navrhované nariadenia si vyžadujú dodatočné schválenia. Ide o zosúladenie pozícií rôznych regulačných úradov zapojených do procesu regulácie blockchainového trhu.

Návrh zákona, ktorý bol v novembri zaslaný dolnej komore ruského parlamentu, zavádza zmeny v súčasnom zákone „o digitálnych finančných aktívach“. Tá vstúpila do platnosti v januári 2021 a len čiastočne regulovala procesy súvisiace s kryptomenami.

Ťažobný trh by sa pri správnych reguláciách mohol v Rusku výrazne rozvíjať. Krajina má určité výhody, ako je lacná energia a chladné podnebie.

Počas celého roka ruské vládne inštitúcie uvažovali, ako rozšíriť súčasný regulačný rámec tak, aby zahŕňal ťažbu digitálnych mien. Zatiaľ čo väčšina predstaviteľov verejnej diskusie má tendenciu byť proti tomu, aby sa bitcoiny a altcoiny voľne pohybovali v Rusku, ich používanie pri cezhraničných platbách si získalo značnú podporu vzhľadom na finančné obmedzenia spôsobené vojnou na Ukrajine.

Počiatočné predpisy však odmietlo právne oddelenie Dumy, ktoré trvalo na tom, aby bol projekt najskôr dohodnutý s Bankou Ruska. Centrálna banka, ktorá si zachovala pevný postoj ku kryptomenám, neskôr dokument podporila pod podmienkou, že vydané mince budú predané do zahraničia alebo vymenené za fiat len ​​v rámci špeciálnych právnych režimov v Rusku.

V polovici decembra sa výbor, ktorý rieši túto záležitosť  zaoberal návrhom nariadenia a navrhol jeho prijatie v prvom čítaní pred koncom jesenného zasadnutia Dumy.

Vytvorenie „experimentálnych právnych režimov“, ktoré navrhuje Banka Ruska, má byť upravené samostatným návrhom zákona, ktorý mal byť tiež predložený parlamentu tento rok. Tento právny predpis si však bude vyžadovať schválenie aj inými orgánmi.

Okrem toho Rusko pracuje na svojej digitálnej mene. Tá by v konečnom dôsledku dopĺňala kryptomeny – používala by sa pri transakciách v rámci krajiny.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu