• bitcoinBitcoin$26,591.00

Ruský trh s kryptomenami žiada Vladimíra Putina o pomoc

Ruská asociácia pre kryptoekonomiku, umelú inteligenciu a blockchain, organizácia zastupujúca ruský trh s kryptomenami a technológiami blockchain, sa obrátila na samotného prezidenta Vladimira Putina, aby pomohol vytvoriť reguláciu pre toto odvetvie. Odborníci sa totiž obávajú, že Ruská federácia môže v tomto smere zaostávať za ostatnými krajinami.

Ruský trh s kryptomenami žiada Putina o pomoc

Ruská asociácia pre kryptoekonomiku, umelú inteligenciu a blockchain žiada ruského prezidenta Vladimira Putina o pomoc. Ide o podporu komunity kryptomien pri formovaní národného regulačného rámca pre nové technológie.

V liste adresovanom ruskej hlave štátu členovia organizácie upozorňujú, že postoj vlády k regulácii trhu s digitálnymi aktívami predstavuje „vážne riziko“ oneskorenia hospodárstva, pokiaľ ide o „nové finančné technológie“.

Združenie tvrdí, že súčasná politika štátu neumožňuje ruským spoločnostiam využiť potenciál nových finančných nástrojov. Navyše ich núti presúvať sa do iných jurisdikcií. To znamená priame finančné straty pre štátnu pokladnicu.

Tento „extrémne konzervatívny a prohibičný prístup“ by mohol spôsobiť, že ruská „digitálna ekonomika“ sa začne spomaľovať. Takýto zvrat udalostí zasa „pripraví krajinu o možnosť stať sa lídrom v zavádzaní digitálnych platobných a účtovných systémov“.

V liste zaslanom prezidentovi sa tiež pripomína stretnutie s IT združeniami, ktoré sa uskutočnilo v roku 2019. Vtedy sa diskutovalo o nových nariadeniach. Hoci sa plánovalo zriadenie regulačných pieskovísk, tieto myšlienky sa nerealizovali. Naopak, navrhované zmeny ruského zákona „O digitálnych finančných aktívach“ sťažujú implementáciu inovatívnych riešení na trhu.

Čo presne však ruskí experti požadujú? Žiadajú prezidenta, aby zvolal stretnutie ku všetkým uvedeným otázkam. Navrhujú tiež vytvoriť pracovnú skupinu, ktorá by pripravila pilotný projekt zavedenia digitálnych finančných technológií na domáci trh.

ruske kryptomeny a putin

Blockchain sa zúčastní na koncerte veľmocí?

Rusi môžu potrebovať blockchain, kryptomeny a CBDC, aby obišli sankcie, ktoré Západ uvalil na ich krajinu. Po invázii Moskvy na Ukrajinu je obchod s Ruskom sťažený – čo skôr či neskôr negatívne ovplyvní hospodárstvo krajiny.

Rusko sa však spolu s Čínou snaží vybudovať východný geopolitický a hospodársky blok, ktorý by mohol konkurovať USA a americkým spojencom. Dôležitou súčasťou projektu má byť blockchainová odpoveď na SWIFT.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu