• bitcoinBitcoin$26,566.00

Salvádor legalizuje bitcoinové dlhopisy

Salvádor urobil krok vpred schválením zákona o digitálnych cenných papieroch. To umožní vydávanie bitcoinových dlhopisov.

Salvádorské zákonodarné zhromaždenie schválilo 11. januára zákon o digitálnych cenných papieroch, ktorý krajine umožňuje vydávať dlhopisy založené na bitcoinoch. Návrh zákona bol prvýkrát predložený parlamentu v novembri.

Návrh zákona nebol schválený jednomyseľne, pričom získal 62 hlasov.

Zákon o digitálnych cenných papieroch hovorí:

„Vytvorí právny poriadok, ktorý poskytne právnu istotu pri prevode operácií s akýmkoľvek titulom digitálnych aktív, ktoré sa používajú pri vydávaní verejných ponúk vykonávaných v Salvádore.“

Miestne médiá uvádzajú, že hlavným účelom návrhu zákona je uľahčiť vydávanie dlhopisov Volcan. Tí, ktorí boli proti návrhu zákona, uviedli, že návrh zákona nerieši obavy spoločnosti.

Okrem iných opatrení sa v návrhu zákona požaduje vytvorenie národnej komisie pre digitálne aktíva, ktorá by slúžila ako regulátor kryptomien a propagátor trhu. Možno najzaujímavejšie je, že návrh zákona vytvorí agentúru správy bitcoinových fondov.

Zameria sa na:

„Správu, zabezpečovanie a investovanie finančných prostriedkov z verejných ponúk digitálnych aktív vykonávaných salvádorským štátom a výnosov, ktoré z týchto ponúk pochádzajú.“

bitcoin

Salvádorský experiment s bitcoinovými dlhopismi

Salvádor je neustále v správach od prechodu na Bitcoin. Nebolo to vždy pozitívne, najmä pre prezidenta Nayiba Bukeleho, ale určite to vzbudilo veľkú pozornosť.

Pozitívom je, že miliardár Tim Draper povedal, že investícia krajiny do bitcoinu z nej urobí jednu z najbohatších krajín sveta. Naopak, minuloročné správy hovorili, že väčšina Salvádorčanov zahodila svoje peňaženky Chivo.

Krajina tiež presadila vzdelávanie, učila študentov o Bitcoine a jeho fungovaní. Bukele tiež sľúbil, že bude pokračovať v nákupe BTC.

Prezident Bukele trvá na svojom postoji k bitcoinu

Bukeleho dôvera v Bitcoin je taká veľká, že plánuje kúpiť jeden BTC každý deň, pričom odmieta akúkoľvek kritiku prichádzajúcu z médií. Správu Bloomberg, ktorá označila jeho bitcoinový experiment za neúspešný, označil ako„plný klamstiev“.

Krajina zažila v posledných mesiacoch nepokoje, ale dôvera v Bukeleho je stále dosť vysoká. V každom prípade sa zdá byť svojimi finančnými experimentmi istý a krajina pôjde naďalej proti prúdu.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu