• bitcoinBitcoin$26,676.00

Salvádor pritiahol do krajiny ďalšieho bitcoinového giganta

Krypto firma Strike odchádza z USA a zakladá si sídlo v Salvádore.

Salvádor zaviedol bitcoin ako zákonné platidlo v roku 2021. Prezident Nayib Bukele vtedy povedal, že bitcoin a technológiu blockchain považuje za nástroje, ktoré pomôžu čeliť hyperinflácii a znížia závislosť krajiny od amerického dolára a MMF. 

Nayib Bukele El Salvador GIF - Nayib Bukele El Salvador GIFs

Tento rok vláda krajiny zrušila všetky dane súvisiace s technologickými spoločnosťami a výsledky na seba nenechali dlho čakať. 

Záujem o relokáciu okamžite prejavili kryptoburzy ako Coinbase a Binance, ale vďaka ich prílišnej náklonnosti k altcoinom boli Salvádorom zamietnuté. 

Avšak keď sa rozhodol presídliť bitcoinový gigant spoločnosť Strike, vláda Salvádoru ju privítala s otvorenou náručou. Správu oficiálne oznámil spoluzakladateľ spoločnosti Strike, Jack Mallers, na konferencii Bitcoin 2023 v Miami.

Salvádor je pre Strike ideálnou jurisdikciou

Strike je bitcoin-centristickou firmou, špecializuje sa na platby v bitcoinoch a využíva najmä Lightning Network pre rýchle a bezpečné prevody. Nepochybne partnerstvo bitcoinovej vlády Salvádoru a spoločnosti Strike, je ako z rozprávky. 

Avšak dôvodov presídlenia spoločnosti je podľa Mallers viacero. 

Hlavným dôvodom odchodu z USA je nejasná regulačná situácia na americkom trhu s kryptomenami, ktorá je celoplošne antagonisticky postavená voči krypto firmám.

Sloth Slow GIF - Sloth Slow Stamp GIFs

To však nie je všetko. 

Kým doteraz bola činnosť platformy obmedzená na tri krajiny: Argentínu, Spojené štáty a Salvádor, po presťahovaní spoločnosť prerazí do 65 krajín sveta a umožní jej expandovať na globálny trh. 

 „V súčasnosti žijeme v krajine, kde SEC bojuje s Brianom Armstrongom (generálnym riaditeľom Coinbase, najväčšej americkej krypto burzy). A my v tom istom čase chystáme globálnu expanziu z nášho sídla v Salvádore. Je to naozaj skvelé. Je to naozaj krásna vec,“

povedal Mallers na konferencii Bitcoin 2023.

A v neposlednom rade, jedným z ďalších dôvod pre presídlenie je aj pro-bitcoinová daňová a regulačná politika Salvádoru. 

Salvádor dal do pohybu finančný zázrak a výsledky hovoria samé za seba. Táto malá, odvážna stredoamerická krajina v tomto môže slúžiť ako príklad pre celý svet.  

Vrátane Slovenska. 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu