• bitcoinBitcoin$26,600.00

Salvádor sa do roku 2030 zbaví dlhov vďaka bitcoinu

Novinár a súčasný generálny riaditeľ ťažobnej spoločnosti Volcano Energy, Max Keiser vyjadril optimizmus, pokiaľ ide o vplyv prijatia bitcoinu na ekonomiku Salvádoru. Podľa neho by krajina mohla splatiť svoje dlhy do roku 2030 vďaka rastúcej cene BTC a rastúcemu miestnemu geotermálnemu energetickému priemyslu.

Keiser je nadšencom bitcoinu. Pred časom prevzal aj funkciu generálneho riaditeľa spoločnosti Volcano Energy, ktorá sa zaoberá udržateľnou ťažbou v Salvádore. Podľa jeho názoru kombinácia BTC a ťažby pomôže pozdvihnúť hospodárstvo krajiny.

Zdôraznil, že vytvorenie ťažobnývh centier, ako je Volcano Energy, prispeje k úplnému vyrovnaniu dlhov Salvádoru Spoločnosť plánuje investovať 1 miliardu USD do výroby zelenej energie zo solárnych a veterných zdrojov. V rozhovore pre denník Diario El Salvador Kaiser uviedol:

„Táto krajina bude do roku 2030 bez dlhov vďaka geotermálnej ťažbe v bitcoine.“

Novinár tiež vyzdvihol Salvádor ako vznikajúce globálne centrum ťažby bitcoinu. Krajina bude vytvárať pracovné miesta, zvýši hrubý domáci produkt a bude prínosom pre krajinu.

Bitcoin

Salvádor a bitcoin

Keiser sa do Salvádoru presťahoval v roku 2022. Odvtedy je poradcom prezidenta Nayiba Bukeleho. Novinár verí v bitcoin ako dôležité rezervné aktívum.

Podľa neho má Salvádor vďaka regulačnému rámcu priaznivému pre kryptomeny a ekologickým zdrojom energie potenciál na rozvoj priemyslu podporovaného bitcoinom.

„Vďaka novým právnym predpisom prezidenta Nayiba Bukeleho, ako je napríklad zavedenie bitcoinu ako zákonného platidla, máme príležitosť stať sa svetovým lídrom a nepochybne najbohatšou krajinou na svete.“

Keiser vždy obhajoval bitcoin. Tvrdil, že všetky fiat meny stratia hodnotu tvárou v tvár pôvodnej kryptomene. Očakáva, že trhová hodnota Volcano Energy dosiahne 50 miliárd dolárov, čím prekoná súčasné HDP Salvádoru, ktoré sa odhaduje na 29 miliárd dolárov.

Tento rast urýchli zvýšenie ceny bitcoinu na 1 milión USD, čo považuje za „matematickú istotu“.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu