• bitcoinBitcoin$26,535.00

Salvádor zriadi Bitcoinovú ambasádu v Texase

Po tom, čo vláda Salvádoru, ktorá podporuje kryptomeny, zriadila v októbri minulého roka Bitcoinovú ambasádu vo švajčiarskom meste Lugano, pokračuje krajina vo svojom úsilí o rozšírenie prijatia Bitcoinu po celom svete. Teraz dostane BTC svoje ambasádu v Texase.

Ďalšia bitcoinová ambasáda

Nebude prehnané, ak budeme tvrdiť, že bitcoin spája krajiny. Po tom, čo vláda Salvádoru vlani uzavrela partnerstvo s úradmi švajčiarskeho mesta Lugano s cieľom zriadiť tam bitcoinovú ambasádu, sa teraz podobná spolupráca nadviazala s vládou Texasu.

Správu o novej iniciatíve zdieľala prostredníctvom Twitteru Milena Mayorga, veľvyslankyňa Salvádoru v Spojených štátoch.

„Počas môjho stretnutia s námestníkom ministra vlády Texasu Joeom Esparzom sme diskutovali o otvorení druhého veľvyslanectva pre bitcoiny a o rozšírení projektov obchodnej a hospodárskej výmeny,“ Mayorga sprostredkoval.

 

Zriadenie viacerých inštitúcií, ktoré sú ambasádami prvej kryptomeny, má znamenať skutočný záväzok vlád k podpore vzdelávania a výskumu v oblasti Bitcoinu.

Ako komentuje bývalý riaditeľ pre stratégiu spoločnosti Blockstream Samson Mow, zriadenie takýchto zariadení je ďalším krokom k prijatiu Bitcoinu vládami jednotlivých štátov. Podľa jeho názoru by takáto spolupráca ako v prípade Salvádor – Lugano – Texas mohla viesť k vytvoreniu určitej aliancie medzi štátmi, ktoré prijali bitcoin ako zákonné platidlo.

Texas je priateľský k ťažbe BTC

Navyše správy o pláne zriadiť bitcoinovú ambasádu na území Texasu sa zhodujú s tými, že tamojší zákonodarcovia diskutujú o príprave zákona, ktorý by ovplyvnil „rast blockchainového sektora“. Senátori z tohto štátu zvažujú zavedenie bezcolných nákupov pomocou bitcoinu. Texas je tiež jednou z oblastí v Severnej Amerike, kde sa najviac ťaží bitcoin. V tomto štáte sídlia okrem iných aj ťažobní hráči ako Riot Blockchain, Core Scientific a Genesis Digital Assets.

Fort Worth, piate najväčšie mesto v Texase, je prvým mestom v USA, ktoré začne ťažiť bitcoin (BTC) v rámci nového pilotného projektu. Ten bol schválený hlasovaním mestskej rady ako súčasť dlhšieho zoznamu iniciatív podporujúcich digitálne aktíva.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu