• bitcoinBitcoin$26,554.00

Salvádor zriaďuje „bitcoinovú ambasádu“ v Lugane. Cieľ? Zvýšenie adopcie kryptomien v regióne

Salvádor začína spoluprácu s mestom Lugano vo Švajčiarsku. Jeho cieľom je podporiť adopciu bitcoinov na celom kontinente. Podľa salvádorskej veľvyslankyne v USA Mileny Mayorga otvorila krajina v Lugane „bitcoinovú ambasádu“.

Salvádor v Lugane

Mayorga oznámila, že cieľom veľvyslanectva bude propagácia bitcoinu v celej Európe.

„S mojimi spoluobčanmi zo Salvádoru sme veľmi nadšení z prísľubu, ktorý nám bitcoin dáva, a nemôžem sa dočkať, keď uvidím, ako táto iniciatíva pomôže zvýšiť prístup k ekonomickej bezpečnosti a ekonomickej slobode pre všetkých,“ povedala Mayorga.

Pripomíname, že Salvádor sa stal prvou krajinou na svete, ktorá v septembri 2021 uznala bitcoin za zákonné platidlo. Napriek obrovskému poklesu ceny BTC, prezident krajiny naďalej podporuje myšlienky propagácie kryptomien. Nedávno poukázal aj na výhody takejto politiky.

„Najhlasnejšími kritikmi sú tí, ktorí sa obávajú a tlačia na nás, aby sme zmenili našu politiku, sú to mocné elity sveta a ľudia, ktorí pre nich pracujú alebo majú z nich prospech,“ vysvetlil Nayib Bukele vo svojom článku, ktorý sa objavil na webovej stránke Bitcoin Magazine.

 

„Kedysi vlastnili všetko a v istom zmysle majú stále v rukách médiá, banky, mimovládne organizácie, medzinárodné organizácie a takmer každú vládu a korporáciu na svete,“ dodal.

Bukele sa odvolával aj na správy „Bloomberg, Forbes, Fortune, Financial Times, Deutsche Welle, BBC, Al Jazeery, The Guardiana, The New York Times a The Washington Post“, ktoré tvrdia, že „ekonomiku krajiny zničila strata vo výške 50 miliónov dolárov “, ktoré Salvádor získal investovaním do BTC. Prezident dodal, že jeho krajina nič nestratila, pretože nepredala ani jeden bitcoin. Upozornil tiež, že to bolo úplne naopak: Salvádor je posilnený – aj keď samotnou propagáciou, ktorú zabezpečuje probitcoinová politika.

el salvador test GIF by walter_

Lugano podporuje prijatie BTC

Lugano podniklo kroky podobné salvádorskej vláde tým, že v marci sa digitálne aktíva stali de facto zákonným platidlom.

Posledný krok Lugana a Salvádoru bol vrelo prijatý kryptomenovou komunitou.

„Tlieskame úsiliu priekopníkov v Lugane a Salvádore,“ uviedol vo vyhlásení technický riaditeľ spoločnosti Tether Paulo Arduino.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu