• bitcoinBitcoin$28,519.00

Sam Bankman-Fried bol zatknutý

Stalo sa to, čo takmer celá kryptomenová komunita očakávala. Sama Bankman-Frieda zatkli úrady na Bahamách. Je to výsledok tlaku amerických úradov.

Sam Bankman-Fried je za mrežami

Informáciu o zatknutí bývalého generálneho riaditeľa FTX oznámila bahamská generálna prokuratúra a tamojší minister spravodlivosti Ryan Pinder. Bankman-Fried skončil v rukách Kráľovskej polície. Požadovali to americké úrady.

The New York Times s odvolaním sa na osobu oboznámenú s prípadom 12. decembra informovali, že obvinenia voči podnikateľovi zahŕňajú podvody s cennými papiermi a pranie špinavých peňazí.

Je takmer isté, že ex-CEO FTX teraz odíde do svojej domoviny. Americké úrady požadujú jeho vydanie. Pinder povedal, že Bahamy „okamžite“ zvážia každú takúto žiadosť.

V tweete z 12. decembra amerického prokurátora pre južný okres New Yorku sa uvádza, že úrady na Bahamách zatkli Bankmana-Frieda na základe zapečatenej obžaloby, ktorá mala byť otvorená „ráno“.

Niekoľko dní predtým sa newyorskí prokurátori a agenti FBI stretli s právnikmi FTX. Išlo o diskusiu o tom, akú dokumentáciu chceli vyšetrovatelia získať pre proces.

Americké ministerstvo spravodlivosti tiež „dôkladne“ vyšetruje, či FTX nesprávne previedla stovky miliónov dolárov približne v rovnakom čase, keď spoločnosť vyhlásila bankrot (11. novembra).

Bahamské úrady podnikli podobné vlastné vyšetrovanie FTX. Pinder uviedol, že do prípadu boli zapojené tamojšia Komisia pre cenné papiere, finančná spravodajská jednotka a policajná jednotka pre finančnú kriminalitu.

Zaujímavé je, že zatknutie Bankmana-Frieda prišlo deň predtým, ako mal svedčiť (na diaľku) pred Výborom pre finančné služby Snemovne reprezentantov, ktorý tiež vyšetruje krach akciového trhu.

Cop Car Police GIF

Myslel to dobre

Bankman-Fried sa neskrýval a neutekal (na rozdiel napríklad od Kwona). Ochotne poskytoval rozhovory aj médiám. Akoby sa nebál zadržania.

Počas nedávneho rozhovoru dokonca povedal, že chce… založiť novú spoločnosť. Týmto spôsobom chcel vyplatiť veriteľov FTX.

„Popremýšľam o tom, ako môžeme pomôcť svetu, a ak používatelia nedostanú veľa z výnosov z konkurzu, potom budem premýšľať o tom, čo pre nich môžem urobiť,“ povedal teraz pre BBC.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu