• bitcoinBitcoin$28,369.00

Sam Bankman-Fried je pod dohľadom bahamských úradov

Sam Bankman-Fried a jeho dvaja bývalí spolupracovníci FTX sú teraz „pod dohľadom“ bahamských úradov.

Sam Bankman-Fried pod dohľadom bahamských úradov

Bývalý generálny riaditeľ FTX Sam Bankman-Fried, spoluzakladateľ Gary Wang a technický riaditeľ Nishad Singh sú na Bahamách pod dohľadom úradov.

Zdroj oboznámený s prípadom pre Cointelegraph povedal, že traja bývalí manažéri FTX, ako aj generálna riaditeľka Alameda Research Caroline Ellison, chcú utiecť do Dubaja.

„Momentálne sú traja z nich, Sam, Gary a Nishad, pod dohľadom na Bahamách. To znamená, že bude pre nich ťažké utiecť,“ povedal informátor, ktorý si neželal byť menovaný.

„Práve som dostal správu, že sa snažia nájsť spôsob, ako sa dostať do Dubaja, ktorý nemá zmluvu o vydávaní,“ dodal.

Zdroj tiež prezradil, že Ellison je momentálne v Hongkongu, čo znamená, že „možno sa jej podarí dostať do Dubaja“.

Neoverená fáma tiež naznačuje, že otec Bankmana-Frieda, Joseph Bankman sa teraz k nemu pripojil.

Povesti, že Bankman-Fried bol zatknutý na Bahamách, sa rozšírili 10. novembra. Súkromné ​​lietadlo bývalého generálneho riaditeľa FTX bolo údajne zastavené na ceste do Miami z Nassau.

12. novembra sa tiež povrávalo, že podnikateľ pristál v Buenos Aires. Neskôr v ten deň, Bankman-Fried v textovej správe zaslanej agentúre Reuters poprel špekulácie o tom, že utiekol do Argentíny, pričom uviedol, že je stále na Bahamách.

season 11 no GIF

Pod lupou služieb

The Wall Street Journal 9. novembra napísal, že americké ministerstvo spravodlivosti a Komisia pre cenné papiere a burzy vyšetrujú krach kryptomenovej burzy FTX.

Došlo aj k hackerskému útoku na FTX, o ktorom sme písali tu.

Ministerstvo pre finančnú ochranu a inovácie (DFPI) v Kalifornii 10. novembra oznámilo, že začína vyšetrovanie „zjavného zlyhania“ burzy.

Okrem toho približne 130 spoločností zo skupiny FTX, vrátane FTX Trading, FTX US a Alameda Research, začalo 11. novembra konkurzné konanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu