• bitcoinBitcoin$28,793.00

Sam Bankman-Fried nie je odradený kolapsom FTX. Chce založiť novú spoločnosť

Sam Bankman-Fried pre BBC povedal, že chce založiť novú spoločnosť a zarobiť dostatok peňazí na vyplatenie obetí kolapsu FTX.

Sam Bankman-Fried a jeho plány do budúcnosti

Bankman-Fried naďalej médiám hovorí, že nie je podvodník, ale „nebol taký kompetentný, ako si myslel.“ To vysvetľuje pád FTX.

Pripomeňme, že kryptomenová burza FTX dlhuje svojim veriteľom mnoho miliárd dolárov (médiá uvádzajú rôzne sumy – od 10 až po 50 miliárd USD). Jej bývalý šéf však hovorí, že sa týmto ľuďom pokúsi splatiť.

„Popremýšľam o tom, ako môžeme pomôcť svetu, a ak používatelia nedostanú veľa z výnosov z konkurzu, potom budem premýšľať o tom, čo pre nich môžem urobiť,“ povedal teraz pre BBC.

Potom, keď sa ho novinár opýtal, či plánuje založiť nový biznis, aby zarobil peniaze na vyplatenie investorov, odpovedal, že „dal by čokoľvek, aby to mohol urobiť“.

Problémy bývalého miliardára

Problém je, že pred bývalým generálnym riaditeľom FTX je zrejme ešte mnoho rokov súdnych pojednávaní. Právnici zaoberajúci sa prípadom opísali aféru FTX ako „jeden z najnáhlejších a najtvrdších kolapsov v histórii korporácií“.

Bankový výbor amerického Senátu chce, aby bývalý generálny riaditeľ svedčil na svojom pojednávaní o bankrote akciového trhu.

Na vrchole dlhého zoznamu údajných pochybení sú obvinenia, že hedžový fond Alameda Research Bankmana-Frieda používal peniaze klientov FTX na uzatváranie riskantných finančných stávok.

Sam Bankman-Fried nie je odradený kolapsom FTX. Chce založiť novú spoločnosť

Bývalý zamestnanec FTX, ktorý spolupracoval s Bankman-Friedom povedal pre BBC, že sa domnieva, že bývalý generálny riaditeľ musel vedieť, že Alameda Research využíva prostriedky od klientov FTX. Obvinil bývalého nadriadeného z klamstva, keď v nedávnych rozhovoroch povedal, že nevedel o tokoch hotovosti a kryptomien medzi spoločnosťami.

Sam Bankman-Fried, ktorý pochádza z bohatej rodiny, hovorí, že sa dnes obáva o svoje vlastné financie, pretože nemá prístup k svojim bankovým účtom a „zostáva mu menej ako 100 000 dolárov“.

Na otázku, či sa pripravuje na možnosť zatknutia a uväznenia, povedal:

Áno, mám v noci nejaký čas na premýšľanie, ale keď cez deň vstanem, snažím sa sústrediť, byť čo najproduktívnejší a ignorovať veci, ktoré sú mimo mojej kontroly.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu