• bitcoinBitcoin$27,793.00

Sam Bankman-Fried predniesol verejný prejav, v ktorom sa ospravedlnil za chyby

30. novembra sa konal New York Times DealBook Summit. Oči kryptomenovej komunity sa na túto udalosť upierali vďaka tomu, že medzi pozvanými na akciu bol aj Sam Bankman-Fried. Bývalý generálny riaditeľ FTX prvýkrát verejne prehovoril o udalostiach uplynulého mesiaca vo svojom hodinovom prejave.

Sam Bankman-Fried sa ospravedlňuje za chyby

Sam Bankman-Fried sa počas svojho hodinového online vystúpenia na DealBook Summite snažil ukázať čo najviac pokory. Pretože počas toho sa 12-krát ospravedlnil alebo priznal svoje zlyhanie v súvislosti s katastrofou FTX. Novinári New York Times mu položili mnoho otázok súvisiacich s bankrotom kedysi druhej najväčšej kryptomenovej burzy. Niektorí z nich poukázali na to, že niektoré nastolené otázky by mohli byť zneužité proti Bankmanovi legálnym spôsobom.

30. novembra právnik v oblasti kryptomien Jeremy Hogan na Twitteri uviedol, že „ľahké vypočúvanie“ Bankmana-Frieda na summite DealBook Summit už prinieslo „najmenej 3 usvedčujúce svedectvá“:

 

Prvý náznak Bankmanovej ľútosti prišiel na začiatku rozhovoru, ktorý viedol Andrew Sorkin. Vtedy SBF povedal o zániku FTX:

„Samozrejme, urobil som veľa chýb a urobil som veci, za ktoré by som dal čokoľvek, aby som ich mohol zopakovať.“

Čoskoro nato sa Bankman začal ospravedlňovať, keď mu Sorkin predložil list, ktorý napísal jeden z klientov FTX. V liste sa uvádzalo, že v dôsledku kolapsu akciového trhu prišiel o 2 milióny dolárov, čo boli jeho celoživotné úspory.

„Je mi veľmi ľúto, čo sa stalo,“ reagoval Bankman-Fried v reakcii na príbeh klienta.

Páni potom diskutovali o obvineniach, že Alameda používala finančné prostriedky zákazníkov FTX na krytie svojich úverov. Bankman-Fried uviedol, že hoci celkom „nevedel presne, čo sa deje“ v Alamede, uznal, že súčasťou jeho práce ako generálneho riaditeľa FTX bolo „uistiť sa, že konal usilovne“.

Sam Bankman-Fried predniesol verejný prejav, v ktorom sa ospravedlnil za chyby

Bankman-Fried opäť zdôraznil, že zlyhal, keď sa ho pýtali na postavenie FTX v odvetví v minulosti a na stratu dôvery verejnosti v kryptomeny po páde burzy. Potom Bankman-Fried uviedol:

„Teda, pozrite, pokazil som to. Bol som generálnym riaditeľom FTX. Chcem tým povedať, že to znova a znova hovorím, že to znamená, že som bol zodpovedný, čo znamená, že som bol v konečnom dôsledku zodpovedný za robenie správnych vecí.“

Potom priznal, že došlo k „absolútne zlému riadeniu“ jeho spoločnosti, chybám v dohľade nad auditmi a chybám v transparentnosti. Keď sa rozhovor pre SBF chýlil ku koncu, novinár sa ho priamo opýtal, či je k svojim kontraktorom úprimný a či potvrdí, že občas klamal. Jednoznačnú odpoveď na túto otázku však nedal. Uviedol, že si nebol vedomý toho, že by niekedy klamal, ale okamžite dodal, že sa vyskytli prípady, keď ako agent alebo „marketér“ nariadil spoločnosti FTX, aby prezentovala FTX „čo najpresvedčivejšie…“

Bankman-Fried dostal aj otázku, čo mu jeho právnici v súčasnosti radia a či si myslia, že je to dobrý krok teraz verejne vystúpiť. Odpovedal „absolútne“:

„Myslím, viete, klasická rada, nič nehovorte stiahnite sa do svojej diery.“

Bankman-Fried sa podelil o svoju úvahu, že cítil povinnosť hovoriť s ľuďmi a vysvetliť im, čo sa stalo, a že sa musí „pokúsiť urobiť správnu vec“.

„Nechápem, čo dobrého sa dá dosiahnuť tým, že sedím zamknutý v izbe a predstieram, že vonkajší svet neexistuje,“ dodal.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu