• bitcoinBitcoin$28,662.00

Sam Bankman-Fried bude umiestnený v domácom väzení v USA

Bývalý šéf FTX Sam Bankman-Fried bude čakať na súdny proces v USA v domácom väzení. Americký súd uviedol, že 30-ročného podnikateľa môžu prepustiť na kauciu 250 miliónov dolárov.

Sam Bankman-Fried bude prepustený z väzenia na kauciu

Je známe, že Bankman-Fried odmieta vinu. Povedal to počas rozhovoru, ktorý poskytol pred zatknutím.

„Nespáchal som vedome podvod. Nemyslím si, že som spáchal trestný čin. Nechcel som, aby sa niečo také stalo. Určite som nebol taký kompetentný, ako som si myslel,“ povedal pre BBC.

Pripomeňme, že newyorskí federálni prokurátori obvinili bývalého šéfa FTX z nezákonného používania klientskych prostriedkov uložených na burze na financovanie inej spoločnosti Alameda Research, ale aj na investície do nehnuteľností a podporu politikov, ktorí kandidovali do Kongresu.

Na tlačovej konferencii minulý týždeň prokurátori označili prípad FTX za „jeden z najväčších finančných podvodov v histórii USA“.

Sam Bankman-Fried strávil deväť dní vo väzení na Bahamách. Teraz ho premiestnili do USA. Námestník amerického prokurátora Nick Roos na štvrtkovom súdnom pojednávaní v New Yorku uviedol, že prokurátori nebudú proti jeho prepusteniu na kauciu, a to napriek „podvodu epických rozmerov“, ktorého sa dopustí.

Je známe, že Bankman-Fried sa má vzdať pasu a súhlasiť s domácim väzením na sídlisku jeho rodičov v Kalifornii. Súhlasil aj s pravidelnou psychiatrickou liečbou. Jeho rodičia zložia kauciu až 250 miliónov dolárov.

Partner Bankman-Fried so službami spolupracuje

Pripomeňme, že tento týždeň bolo obvinených viac ľudí spojených s FTX a Alameda Research. Tentoraz ide o Caroline Ellison a Garyho Wanga. Obaja priznali vinu.

Ellison je životnou partnerkou Bankman-Frieda, ktorá údajne súhlasila so spoluprácou s americkými službami.

„Pani Ellisonová aj pán Wang sa priznali k týmto obvineniam a obaja spolupracujú s južným obvodom New Yorku,“ povedal prokurátor južného obvodu Damian Williams. „Ako som povedal minulý týždeň, vyšetrovanie prebieha a napreduje veľmi rýchlo. Povedal som tiež, že minulotýždňové oznámenie nebude naše posledné a znova objasním, že ani dnešné nie je.“

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu