• bitcoinBitcoin$26,577.00

SEC má problém s projektom Bkcoin

Americká Komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) začala konanie proti projektu Bkcoin a jednému z jeho riaditeľov a spoluzakladateľovi Kevinovi Kangovi.

„Mimoriadne opatrenie“ SEC proti Bkcoin

Americká komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) podniká „mimoriadne kroky“ proti projektu Bkcoin a jednému z jeho riaditeľov a spoluzakladateľovi Kevinovi Kangovi. Ide o „zorganizovanie podvodu s kryptomenami v hodnote 100 miliónov USD“.

V období od októbra 2018 do septembra 2022 projekt získal približne 100 miliónov USD od najmenej 55 investorov. Finančné prostriedky mali byť investované do digitálnych aktív. Ako dodáva SEC, „Bkcoin a Kang ubezpečovali investorov, že ich peniaze budú použité predovšetkým na obchodovanie s kryptomenovými aktívami. Sľubovali, že „Bkcoin bude investorom generovať výnosy“.

Tento opis znel pre mnohých menej skúsených ľudí lákavo. Problémom je, že Kang „zmiešal aktíva investorov“ a navyše „spreneveril najmenej 371 000 USD“. Tieto prostriedky použil na zaplatenie súkromných dovoleniek, nájomného za užívanie bytu v New Yorku a na nákup vstupeniek na športové podujatia.

Okrem toho 3,6 milióna USD použil na platby iným investorom. To naznačuje, že celý projekt bol finančnou pyramídovou schémou.

„Kang tiež snažil zakryť neoprávnené použitie peňazí investorov“ predložením dokumentov s pozmenenými, nadhodnotenými zostatkami na bankových účtoch.

„Audit“

Akoby to nestačilo, spoločnosť Bkcoin údajne uviedla niektorých investorov do omylu. Údajne im totiž klamala, že jeden z fondov spoločnosti získal pozitívne hodnotenie od „štyroch najlepších audítorov“ finančného trhu. Pravda bola samozrejme úplne iná. Spoločnosť Bkcoin ani žiadny z jej fondov totiž nikdy neprešli žiadnym auditom, za ktorým by stála firma tohto typu.

Navyše americký regulačný orgán pre cenné papiere sprostredkoval, že Kang „porušil ustanovenia federálnych zákonov proti podvodom“ na financiách.

To všetko prichádza päť mesiacov po tom, čo hlavná právnická osoba projektu, Bkcoin Management LLC, podala žalobu na okresnom súde na Floride, v ktorej tvrdí, že Kang „nesprávne nasmeroval“ 12 miliónov USD v hotovosti a iných aktívach z fondov Bkcoin. Kang bol zo spoločnosti prepustený 14. októbra.

Komisia pre cenné papiere a burzy už zmrazila aktíva projektu.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu