• bitcoinBitcoin$26,532.00

SEC má v úmysle zažalovať spoločnosť Paxos

Podľa denníka The Wall Street Journal nariadilo newyorské ministerstvo finančných služieb spoločnosti Paxos Trust Co., ktorá stojí za jedným z najznámejších stablecoinov – Binance USD (BUSD), aby zastavila vydávanie kryptomeny. Okrem toho americká Komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) plánuje spoločnosť zažalovať.

SEC zasadila ďalší úder

Podľa mediálnych správ bude emitent stablecoinov obvinený z porušenia predpisov na ochranu investorov. Konkrétne ide o BUSD.

BUSD je stablecoin, ktorého hodnota je krytá americkými dolármi. Binance a Paxos ho vytvorili v roku 2019. Tvrdili, že projekt schválil newyorský finančný regulačný orgán.

Problémom je, že regulačné orgány v posledných mesiacoch zintenzívnili kontrolu blockchainových spoločností. Komisia pre cenné papiere a burzy preto informovala spoločnosť Paxos, že plánuje podať na ňu žalobu za porušenie zákonov na ochranu investorov.

V oznámení spoločnosti Wells (ide o list, ktorý SEC zasiela jednotlivcom alebo spoločnostiam, keď proti nim plánuje začať exekučné konanie) sa uvádza, že stablecoin BUSD je neregistrovaný cenný papier.

Hovorca burzy Binance sa od stablecoinu dištancoval a médiám povedal, že BUSD je „produkt vydaný a vlastnený spoločnosťou Paxos“. Dodal, že jeho burza iba udelila licenciu súvisiacu s jej značkou.

Upozornil tiež, že stablecoiny dnes hrajú na trhu kryptomien dôležitú úlohu a ich prípadné zrušenie by mohlo poškodiť najmä investorov.

Stablecoiny sú bezpečným priestorom pre investorov, ktorí hľadajú útočisko pred nestabilnými trhmi, a obmedzenie prístupu k nim by priamo poškodilo milióny ľudí na celom svete.

– uviedol hovorca spoločnosti Binance.

Situáciu budeme naďalej monitorovať. Naši globálni používatelia majú k dispozícii širokú škálu stablecoinov

– dodal.

Paxos

Binance USD sa stal tretím najväčším stablecoinom podľa trhovej kapitalizácie. Je to token, ktorý beží na Ethereum. Okrem toho spoločnosť Binance ponúka token Binance-Peg BUSD na reťazci BNB.

Spoločnosť Binance na svojej webovej stránke uviedla, že stablecoin funguje v plnom súlade s predpismi.

Okrem úplného zabezpečenia tokenu musí systém Paxos starostlivo kontrolovať vytváranie a spaľovanie tokenov BUSD

– pridané do opisu stablecoin.

Krížová výprava proti kryptomenám?

Začína SEC pred našimi očami križiacku výpravu proti stablecoinom a trhu s kryptomenami všeobecne?

Predseda SEC nedávno poskytol rozhovor pre televíziu CNBC v relácii Squawk Box. Gary Gensler, ako sa o ňom hovorí, sa pokúsil odmietnuť fámy naznačujúce, že jeho inštitúcia sa snaží zasiahnuť kryptomeny. Uviedol len, že úrady chcú, aby tento priemysel už nebol „divokým západom“.

Všimnite si však, že opatrenia zamerané na Paxos sú súčasťou širšieho kontextu. Pripomeňme si, že burza Kraken nedávno dostala od SEC pokutu 30 miliónov dolárov a musela zrušiť službu stávkovania, ktorú ponúkala zákazníkom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu