• bitcoinBitcoin$26,554.00

Šéf SEC si myslí, že americkí vojaci by sa nemali zaoberať kryptomenami

Predseda americkej Komisie pre cenné papiere a burzy (SEC), Gary Gensler, povedal členom americkej armády, aby sa zdržali investovania do kryptomien, pretože očakáva, že väčšina tokenov nakoniec „padne na nulu“

Verí, že tomuto sektoru chýba regulácia a väčšina digitálnych aktív sa v budúcnosti zrúti.

Ďalšia vlna skepticizmu

Jeden z najväčších kritikov krypto tokenov, Gary Gensler, rozbehol nové protestné ťaženie proti neregulovaným krypto tokenom. Len nedávno na Twitteri upozornil na to, že čoraz väčší počet členov americkej armády prejavuje záujem o altcoiny.

Gensler však vysvetľuje, že tento sektor sa javí ako „divoký západ“, najmä kvôli jeho nízkej úrovni regulácie, a preto neodporúča, aby sa do toho vojaci zapájali.

Predseda SEC tiež pripomenul, že väčšina existujúcich krypto tokenov sa čoskoro zrúti na nulu a to spôsobí investorom bolestivé straty. 

„Väčšina z týchto 10 000 alebo 15 000 tokenov zlyhá. Je to preto, že rizikové financovanie zlyháva, takisto nové startupy zlyhávajú. Ale zlyhávajú aj preto, lebo ako nás učí história, nie je veľa priestoru pre mikromeny. Myslím tým, že už máme americký dolár a Európa má euro a podobne,“ vysvetlil Gesler. 

Gensler odporučil vojakom, aby sa „nenechali uniesť vo FOMO, (z angl. Fear Of Missing Out), čiže strachu zo zmeškania a tvrdí, že bitcoin a altcoiny nie sú „vyhovujúce”, a sú „vysoko špekulatívne“.

K tejto rétorike sa pridala aj komisárka SEC, Caroline Crenshaw, ktorá uviedla, že kryptomeny sú známe svojím zapojením v podvodových schémach.

„Tvrdia, že sú transparentné. To čo je na blockchaine, je transparentné, ale zvyšok toho, čo tam ostalo, nie je transparentné a myslím si, že nedávno sa to ukázalo,“ uzavrela.

Tvrdý postoj, ale s pár priateľskými žmurknutiami

Napriek tomu, že SEC tvrdo kritizuje kryptomenový sektor, v posledných rokoch oň prejavovali záujem.

Napríklad, v októbri 2021 SEC prisľúbila, že nebudú nasledovať príklad Číny a nezakážu všetko, čo súvisí s digitálnymi aktívami. Namiesto toho Gensler povedal, že agentúra bude spolupracovať s bankovými regulátormi na zavedení zvýšeného dohľadu nad sektorom.

Niekoľko dní potom SEC schálila žiadosť prvého bitcoinového ETF, ProShares Bitcoin Strategy ETF (BITO). Gensler to vtedy komentoval slovami:

„Myslím si, že my v štátnom sektore by sme mali byť technologicky neutrálni, ale nie politicky neutrálni.“

Začiatkom minulého roka komisia oznámila, že sa bude zameriavať na uplatňovanie prísnejších pravidiel pre kryptomenové burzy. Bohužiaľ, aj napriek tomuto úsiliu sa v roku 2022 zrútilo niekoľko krypto platforiem a FTX bol najpozoruhodnejším príkladom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu