• bitcoinBitcoin$28,328.00

Senátor Jon Tester sa domnieva, že trh s kryptomenami by nemal existovať

Jon Tester je jedným z mnohých politikov, ktorí nedávno kritizovali kryptomeny. Tvrdí, že neexistuje „žiadny dôvod“, aby existovali.

Jon Tester: Kryptomeny by nemali existovať

Demokratický senátor Jon Tester je presvedčený, že nevidí „žiadny dôvod“ na existenciu kryptomien.

Subjektom je senátor z Montany. Sedí v bankovom výbore Senátu, ktorý je jedným z kľúčových aktérov zapojených do prebiehajúcej diskusie o amerických reguláciách kryptomien.

Počas vystúpenia na NBC Meet the Press 11. decembra Tester tvrdil, že keďže kryptomeny nemajú žiadnu skutočnú hodnotu, sektor by nemal byť regulovaný, pretože by mu to poskytlo určitú legitimitu.

„Problém je v tom, že ak to regulujeme, môže to dať ľuďom príležitosť myslieť si, že ide o niečo skutočné,“ dodal.

Potom uviedol, že nevidí „vôbec žiadny dôvod, aby tieto veci existovali“.

Zo slov senátora samozrejme vyplýva, že nerozumie tomu, ako sa menia trhy a naša realita, ktorá čoraz viac vstupuje do digitálnej sféry.

 

Bohužiaľ nie je jediný, kto v poslednej dobe útočí na trh bitcoinov a altcoinov. Bývalý kandidát na amerického prezidenta a líder ľavého krídla Demokratickej strany Bernie Sanders nedávno vyhlásil, že „nie je veľkým fanúšikom“ kryptomien.

Prípadu FTX sa venovala aj americká senátorka Elizabeth Warrenová. Vo svojom článku uviedla, že blockchainový priemysel je na „prešľapanej ceste finančnej inovácie“, ktorá začína odmenami, ale končí „ničivými stratami“. Porovnala trh blockchainu s trhom s rizikovými hypotékami v roku 2008. Tvrdí, že to, čo sa stalo s FTX, by malo byť pre regulátorov „budíček“.

 

Redaktor Semaforu Jordan Weissmann zase navrhol, že od kolapsu FTX „demokrati môžu zrazu slobodne povedať, čo si skutočne myslia o kryptomenovom priemysle“.

 

Trh s kryptomenami zostáva v USA neregulovaný. Ďalší prezidentský kandidát Andrew Yang už predtým požadoval takéto nariadenia. Podľa jeho názoru krach FTX negatívne ovplyvní regulačný proces.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu