• bitcoinBitcoin$28,315.00

Senátor Sherrod Brown je presvedčený, že kryptomeny by mali byť zakázané

Senátor Sherrod Brown, ktorý je predsedom senátneho bankového výboru, mal nedávno rozhovor pre NBC. Počas rozhovoru povedal, že kryptomeny sa môžu ukázať ako niečo, čo „by malo byť zakázané“. Je to ukážka smeru, ktorým sa chcú americké úrady uberať?

Zákaz kryptomien v USA?

Senátor Brown zasiahol do toho, čo by mali americké úrady urobiť po páde FTX. Podľa jeho názoru by bolo najlepším riešením zákaz kryptomien. Ako však dodal, vie, že sa tak nestane, pretože firmy z trhu digitálnych aktív by zmenili adresy sídla a presťahovali sa do iných krajín.

Poznamenal, že prípad FTX by sa nemal týkať iných kontroverzií týkajúcich sa kryptomien. Spotrebitelia si podľa jeho názoru musia dávať pozor aj na finančné pyramídy, ktoré fungujú v blockchainovom priemysle. K tomu sa pridávajú hrozby pre národnú bezpečnosť, ako sú útoky „kórejských kyberzločincov“a „obchodovanie s drogami a ľuďmi“pomocou kryptomien a financovanie terorizmu.

Sám Brown tvrdí, že sa „snažil vzdelávať verejnosť o kryptomenách a hrozbách, ktoré ohrozujú pre našu bezpečnosť“.

V súčasnosti apeloval na ministra financií USA, aby pripravil analýzu trhu s kryptomenami a pozval na spoluprácu niekoľko regulačných agentúr.

mesmerizing china GIF by Feliks Tomasz Konczakowski

Zákaz nemá zmysel

Je však vhodné dodať, že zákaz kryptomien – ako povedal sám Brown – by nedával zmysel. Spoločnosti z blockchainového trhu by neprestali existovať, len by sa presunuli do iných krajín. V dôsledku toho by vláda USA stratila možnosť ich kontrolovať a vyberať dane od nich a investorov, ktorí zarobili na obchodovaní s bitcoinami.

Každopádne, vyššie uvedené je v prostredí politikov asi plne pochopiteľné. Už na začiatku funkčného obdobia Joea Bidena sa Biely dom posunul smerom k regulácii, nie k zákazu digitálnych mien. Predseda Federálneho rezervného systému Jerome Powell verejne vyhlásil, že „nemá v úmysle zakázať“ kryptomeny.

Je tiež otázne, či túto situáciu zmení prípadné vydanie digitálneho dolára, pretože, ako vidíte, Američania zaobchádzajú s kryptomenami skôr ako s investičnými aktívami než s menami. Každopádne, USA momentálne ani nepracujú na svojej digitálnej mene a nič nenasvedčuje tomu, že sa to čoskoro zmení.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu