• bitcoinBitcoin$26,532.00

Singapur plánuje nové pravidlá pre investovanie do kryptomien

Singapurský menový úrad (MAS) vydal nové návrhy na reguláciu kryptomien po sérii kolapsov a nedávnych súdnych rozhodnutiach na legislatívnom fronte.

Návrhy zverejnil Singapur (MAS) v stredu v dvoch konzultačných dokumentoch. Načrtávajú pravidlá obchodovania s kryptomenami retailovými investormi a ich zabezpečenie.

Singapur navrhuje nové pravidlá pre kryptomeny

Dôležitou zmenou v nových predpisoch je zachovanie kontroly nad prístupom spotrebiteľov prostredníctvom zákazu úverovým inštitúciám poskytovať služby maloobchodným spotrebiteľom v oblasti obchodovania s kryptomenami.

Pani Ho Hern Shin, zástupkyňa generálneho riaditeľa MAS, povedala:

„Dva súbory navrhovaných opatrení predstavujú ďalší míľnik v zlepšovaní regulačného prístupu Singapuru. Cieľom je podporiť inovatívny a zodpovedný ekosystém digitálnych aktív. Regulácia ide ruka v ruke s inováciami vo finančných službách.“

Okrem toho poskytovatelia služieb digitálnych platobných tokenov (DPT) budú musieť svojim klientom zabezpečiť správnu segregáciu aktív. Znížte všetky potenciálne konflikty záujmov spôsobené ich rôznymi úlohami a vytvorte postupy riadenia sťažností.

Všetci poskytovatelia služieb DPT budú tiež musieť podniknúť kroky na zníženie technologických rizík spojených s „dostupnosťou a obnovou“ ich kritických systémov.

Empirex_Capital invest crypto market money GIF

Do zákona o platobných službách, ktorý poháňa domáci sektor kryptomien v Singapure, pribudnú nové nariadenia o kryptomenách.

 

Stablecoiny môžu triumfovať

MAS zaviedla požiadavky na zverejňovanie rizík pre poskytovateľov kryptomien, pričom uznáva výhody triedy aktív. Poznamenala, že:

„Nariadenie nemôže chrániť spotrebiteľov pred stratami vyplývajúcimi z prirodzenej špekulatívnej a vysoko rizikovej povahy obchodovania s DPT.“

Medzitým MAS sľubuje, že umožní vývoj stablecoinov ako spoľahlivého prostriedku výmeny napriek kríze LUNA, ktorá otriasla trhom s kryptomenami.

Regulátor poznamenal, že:

„MAS bude regulovať vydávanie stablecoinov, ktoré sú viazané na jednotnú menu (SCS), kde hodnota SCS v obehu presahuje 5 miliónov USD.“

Je zaujímavé, že držba rezervných aktív v hotovosti, peňažných ekvivalentoch alebo krátkodobých štátnych dlhopisoch sa vyžaduje od všetkých emitentov SCS na základe národných predpisov o kryptomenách.

Preteky o to, kto sa stane ultimátnou destináciou pre kryptomeny

Začiatkom tohto mesiaca dozorný orgán udelil licenciu kryptomenovej burze Coinbase kótovanej na burze Nasdaq, aby mohla pôsobiť v krajine. Burza sa pripojila k skupine asi 15 spoločností oprávnených poskytovať služby pre digitálne aktíva v krajine priateľskej ku kryptomenám, vrátane Crypto.com.

Po niekoľkých príkazoch na likvidáciu po neúspechoch spoločností zaoberajúcich sa kryptomenami s vysokou hodnotou, vrátane Three Arrows Capital (3AC), však krajina prijíma prísne regulačné opatrenia.

18. októbra MAS zverejnila aj ďalší konzultačný dokument, ktorý navrhol nové limity pre osobné platobné účty, ktoré obsahujú elektronické peniaze, čo znamená meniace sa digitálne prostredie. V ďalšom rozhodnutí tento týždeň singapurský najvyšší súd tiež zvážil, prečo by NFT mohli predstavovať nehmotný majetok v prípade, ktorý sa týkal predaja Bored Ape NFT.

ico regulation GIF by Trulioo

Regulačné zmeny v oblasti kryptomien v Singapure prichádzajú v kľúčovom momente, keď pokračujú preteky o to, aby ste sa stali atraktívnou ázijskou destináciou. Najmä keď sa mnohé spoločnosti, ktoré pôvodne sídlili v Hongkongu, presťahovali do miest ako Singapur.

Nedávna správa KPMG tiež zistila, že ultrabohatí z oboch destinácií robia veľké investície do kryptomien.

Singapurská centrálna banka však opäť varovala, že „obchodovanie s kryptomenami je vysoko rizikové a nie je vhodné pre širokú verejnosť“. Svoje fórum na písomné stanoviská otvoril do 21. decembra tohto roku.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu