• bitcoinBitcoin$28,367.00

Skrachovaný Celsius vypláca zamestnancom prémie, čo pohnevalo klientov

Celsius Network získal súdny súhlas na rozdelenie bonusov v hodnote 2,8 milióna dolárov zamestnancom. Ale čo finančné prostriedky používateľov?

Konkurzný súd v USA schválil program udržania kľúčových zamestnancov (KERP) pre skolabovanú platformu Celsius. V rámci KERP poskytne svojim zamestnancom celkový bonus vo výške 2,8 milióna dolárov.

Bonus pre zamestnancov vo výške 2,8 milióna USD

Keďže Celsius v júli podal návrh na vyhlásenie konkurzu v rámci tzv. Chapter 11 veľa zamestnancov opustilo spoločnosť. Do pondelkového súdneho pojednávania klesol počet zamestnancov z 370 len na 170. Ďalších 20 zamestnancov je na odchode.

Celsius však dostal od sudcu Martina Glenna schválenie bonusového plánu vo výške 2,8 milióna dolárov, aby udržal zamestnancov a prevádzku v chode. Podľa správy Bloomberg bude vyplatenie bonusu až 75-tisíc USD pre zamestnancov zarábajúcich medzi 25 000 a až 425 tis dolárov.

Pay Day Loop GIF

Minulý mesiac však súd odmietol priznať zamestnancom KERP z dôvodu potreby získať ďalšie informácie. Spoločnosť neskôr žiadosť doplnila o ďalšie podrobnosti.

Ďalšia platforma, BlockFi, ktorá minulý mesiac vyhlásila bankrot podľa Chapter 11, chce tiež vytvoriť plán udržania kľúčových zamestnancov. BlockFi tvrdí, že má likviditu 256,9 milióna dolárov na pokračovanie interných operácií počas reštrukturalizácie.

Celsius predá stablecoiny v hodnote 18 miliónov dolárov

V rámci reorganizácie chce Celsius predať stablecoiny v hodnote 18 miliónov dolárov, aby zabezpečil likviditu pre pokračovanie operácií. Podľa tweetu z oficiálneho účtu Celsia sudca pravdepodobne oznámi svoje rozhodnutie budúci týždeň. Komunita okamžite zaútočila na Celsius za pokus predať užívateľské prostriedky.

 

Súd schválil predĺženie doby exkluzivity do 15. februára 2023. Počas tohto obdobia môže spoločnosť predložiť svoj plán reorganizácie.

Používatelia Twitteru sa pýtali, prečo Celsius potreboval osem mesiacov na reštrukturalizáciu. YouTuber Aaron Bennett kritizoval činy Celsius. Navyše ich porovnal s rýchlymi reštrukturalizačnými plánmi BlockFi v čase vyhlásenia konkurzu.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu