• bitcoinBitcoin$26,676.00

Spoločnosť JPMorgan určila spravodlivú cenu bitcoinu

JPMorgan sa domnieva, že pri súčasných cenách zlata by mal bitcoin stáť približne 45 000 USD.

Analytici JPMorgan, jednej z najväčších svetových bánk, sa domnievajú, že pri súčasných cenách zlata (takmer 2 000 USD za uncu) by cena bitcoinu (BTC) mala byť oveľa vyššia ako v súčasnosti.

Analytici sa domnievajú, že spravodlivá cena bitcoinu je 45 000 USD, čo je takmer o 70 % viac ako súčasná cena 26 800 USD. Naposledy mal BTC hodnotu vyššiu ako 45 000 USD v marci minulého roka. Stalo sa tak niekoľko mesiacov pred kolapsom ekosystému Terraform Labs a začiatkom kryptozimy.

zdroj: www.coingecko.com

Po prvé, analytici banky poznamenávajú, že cena BTC by sa mala vrátiť na úroveň z marca 2022, keďže toto aktívum je vnímané ako alternatívny spôsob sporenia. Okrem toho sa pohybujú v tandeme.

„Hodnota zlata držaného na investičné účely mimo centrálnych bánk sa v súčasnosti odhaduje na približne 3 bilióny USD. To zase naznačuje cenu 45 000 USD za jeden bitcoin.“

Po druhé, banka sa domnieva, že nadchádzajúci halving bitcoinu zvýši aj cenu prvej kryptomeny. K halvingu bitcoinu dôjde na jar 2024. Keď klesnú odmeny pre ťažiarov, bude ťažba jedného BTC stáť približne 40 000 USD. Predchádzajúci halving bitcoinu sprevádzal nárast ceny aktíva, takže rovnaký trend môžeme očakávať aj v budúcom roku.

„Je to preto, že náklady na ťažbu bitcoinu v minulosti pôsobili ako účinná spodná hranica ceny. Predchádzajúce halvingy v rokoch 2016 a 2020 totiž sprevádzala rastová trajektória ceny bitcoinu, ktorá sa po halvingu zrýchlila.“

Bitcoin

Čo by sa mohlo pokaziť

JPMorgan sa domnieva, že bitcoin je na súčasnej úrovni podhodnotený. Zároveň však konštatuje, že v súčasnej makroekonomickej a geopolitickej situácii bude preňho ťažké rásť.

Pokračujúci tlak zo strany regulačných orgánov znižuje záujem o kryptografický priemysel a núti mnohé spoločnosti ukončiť činnosť alebo migrovať. Napríklad kryptoburzové spoločnosti v USA si v súčasnosti vyberajú jurisdikcie s jasnejšou reguláciou sektora kryptomien alebo odmietajú pôsobiť vôbec.

Okrem toho by nedostatočný záujem inštitucionálnych investorov mohol mať negatívny vplyv na cenu bitcoinu. Vzhľadom na krízu v americkom bankovom sektore a tlak regulačných orgánov na odvetvie kryptomien sa mnohí držia pochopiteľného a dobre známeho zlata ako bezpečného prístavu.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu