• bitcoinBitcoin$26,580.00

Spoločnosť, ktorá vykonala audit rezerv Binance, tieto správy odstraňuje zo svojej webovej stránky

Spoločnosť Mazars, ktorá sa špecializuje na audity, údajne zo svojej webovej stránky odstránila správu o rezervách aktív v držbe Binance.

Mazars prerušuje spoluprácu so subjektami z trhu kryptomien

Podľa najnovších správ bola z oficiálnej stránky audítorskej spoločnosti Mazars odstránená sekcia s názvom Mazars Veritas, ktorá sa týka auditov búrz kryptomien. Toto riešenie bolo vytvorené s cieľom poskytnúť „dôveru a transparentnosť v sektore digitálnych aktív“ pomocou nástroja Silver Sixpence Merkle Tree Generating, ktorý dopĺňa správy potvrdzujúce rezervy.

16. decembra agentúra Bloomberg informovala, že Mazars prestal vykonávať audity subjektov v sektore kryptomien. Iné audítorské firmy, ako napríklad Armanino od FTX, tiež údajne prerušili svoje vzťahy s kryptomenovými burzami ako OKX a Gate.io.

Mazars je známa predovšetkým ako účtovná firma, ktorú vlastní bývalý americký prezident Donald Trump. Tento subjekt bol oficiálne vymenovaný za audítora Binance, aby potvrdil rezervy burzy.

Mnoho ďalších spoločností, vrátane KuCoin a Crypto.com, nasledovalo vedenie Changpeng Zhao a tiež spolupracovalo so spoločnosťou Mazars na ich správach o rezervách. Mazars uviedol, že dočasne pozastavuje prácu so všetkými svojimi kryptomenovými klientmi po celom svete, vrátane Crypto.com, KuCoin a Binance, uviedol hovorca Binance pre Cointelegraph.

Binance nadviazala kontakt s mnohými ďalšími audítorskými spoločnosťami, vrátane audítorov veľkej štvorky, ktorí „v súčasnosti nechcú vykonávať audit dôkazu o rezervách (PoR) súkromných kryptomenových spoločností,“ dodáva zástupca burzy.

Budeme pokračovať v implementácii plánov na poskytovanie správ o PoR našim používateľom, aby sme preukázali, že aktíva klientov sa nachádzajú na adresách blockchainových peňaženiek, ktoré sú pod kontrolou Binance.

Okrem toho generálny riaditeľ Binance Changpeng „CZ“ Zhao rýchlo odpovedal na najnovšie správy na Twitteri retweetom od náhodného komentátora:

CZ potom tweetoval, aby naznačil, že blockchainy sú transparentné, pričom uviedol:

Blockchainy sú verejné, trvalé záznamy. Toto je kniha, ktorá sa dá najlepšie auditovať.

Pochybnosti o audite rezerv Binance

Pochybnosti o audite rezerv Binance

Vyššie uvedené správy prichádzajú po tom, čo Mazars 7. decembra potvrdil, že Binance vlastní 575 742 bitcoinov svojich zákazníkov v hodnote približne 9,7 miliardy dolárov v čase písania tohto článku. Súhrnná správa auditu však bola odstránená aj z webovej stránky Mazars.

Okrem toho veľa ľudí v sektore kryptomien spochybňuje mnohé z údajov auditu. Jeden bývalý člen Rady pre finančné účtovné štandardy uviedol argument, že v správe zverejnenej spoločnosťou Mazars chýbali informácie o kvalite vnútorných kontrol a metóde, ktorú Binance použila na likvidáciu aktív na krytie úverov s kolaterálom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu