• bitcoinBitcoin$27,206.00

Spoločnosť Meta chce spustiť vlastný decentralizovaný Twitter

Podľa niektorých správ chce spoločnosť Meta, ktorá sa zaoberá sociálnymi médiami, koncom júna spustiť decentralizovanú alternatívu k Twitteru. Aplikácia bude kompatibilná so systémom Mastodon.

Spoločnosť Meta robí pokroky v oblasti decentralizovanej alternatívy k Twitteru, pričom uvedenie produktu na trh plánuje na koniec júna. Nová textová aplikácia na Instagrame, ktorá zatiaľ nemá oficiálny názov, bude kompatibilná so známou decentralizovanou platformou Mastodon.

Môže sa decentralizovaná mikroblogovacia platforma Meta presadiť?

Podrobnosti o mikroblogovacej platforme boli zverejnené na Twitteri, pričom aplikácia „je postavená na báze Instagramu, ale bude kompatibilná s niektorými ďalšími aplikáciami, ako je Mastodon“. To umožní používateľom aplikácií, ako je Mastodon, vyhľadávať profily a obsah na novej platforme Meta.

Podobne ako Twitter, aj aplikácia bude mať limit znakov pre každý príspevok, a to do 500 znakov. Podľa správ aplikácia vyzerá veľmi podobne ako Twitter, pokiaľ ide o samotné rozhranie.

Aplikácia ponúka funkcie, ako napríklad možnosť „naladenie sa na hluk“, pričom  dokáže ponúknuť aj očakávané využitie, ako napríklad priamu konverzáciu s publikom. Aplikácia funguje pod kódovým označením P92 alebo Barcelona.

Meta vysvetlila vo vyhlásení poskytnutom MoneyControl:

„Skúmame samostatnú decentralizovanú sociálnu sieť na zdieľanie textov. Veríme, že existuje príležitosť na vytvorenie samostatného priestoru, kde môžu tvorcovia a verejne známe osobnosti zdieľať aktualizácie o svojich záujmoch.“

Počet zabijakov na Twitteri rastie

Počet alternatív k Twitteru sa za posledný rok zvýšil, pričom takéto služby ponúkajú Mastodon, Bluesky a Nostr Damus. Svojou povahou sú decentralizované a po viacerých incidentoch na Twitteri, ktoré sa stali po prevzatí moci Elonom Muskom, priťahujú pozornosť širšieho publika.

Generálny riaditeľ Bluesky Jay Graber povedal, že ide o vybudovanie platformy, kde centralizovaná osoba nemôže cenzurovať. Aplikácia Bluesky už bola spustená v obchode Apple App Store. Medzitým je Mastodon naďalej najpopulárnejšou voľbou decentralizovanej alternatívy Twitteru. Damus je novšia aplikácia, postavená na protokole Nostr, a pracuje na zvýšení svojej používateľskej základne.

Twitter

Meta sa výrazne zameriava na umelú inteligenciu

Meta sa v snahe o svoje znovunájdenie zameriava aj na iné technológie. Umelá inteligencia a metaverse sú najväčšími z týchto vývojov. Spoločnosť nedávno predstavila generatívnu umelú inteligenciu pre inzerentov a tvorcov obsahu a ponúka nástroje, ktoré zlepšujú zapojenie zákazníkov do sociálnych médií.

V súvislosti s týmto vývojom Meta pracuje aj na nových projektoch v oblasti hardvéru a infraštruktúry. Patrí sem nový projekt dátového centra umelej inteligencie a vlastný čip.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu