• bitcoinBitcoin$28,342.00

Spoločnosti ťažiace bitcoiny sa môžu pochváliť nárastom ceny svojich akcií

Spoločnosti zaoberajúce sa ťažbou kryptomien sa môžu za posledný mesiac pochváliť nárastom cien svojich akcií až o 120 %. Všetko sa deje, po oživení cien digitálnych aktív a vyššej ziskovosti ťažby.

Výsledky ťažobných spoločností

Spoločnosti zaoberajúce sa ťažbou kryptomien Marathon Digital Holdings, Core Scientific, Hut 8 a Riot Blockchain, zaznamenali za posledných 30 dní výrazný nárast cien akcií. Ich cenné papiere vzrástli o 124,12 %, 110,39 %, 98,95 % a 96,69 %.

Podľa výsledkov za 2. štvrťrok prezentovaných 11. augusta zaznamenala spoločnosť Core Scientific ohromujúci nárast o 1601 % bitcoinov, ktoré vyťažila (počítajúc od začiatku roka). Podarilo sa jej vygenerovať až 6 567 BTC. Výnosy za 2. štvrťrok vzrástli medziročne o 118 % na 164 miliónov USD, najmä vďaka zvýšeniu príjmov z ťažby a hostingu.

Hut 8 Mining Corp. v tomto štvrťroku tiež zaznamenali nárast vyťažených bitcoinov až o 71 % v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka. Ťažobné centrum vyťažilo 946 BTC. Jej tržby sa v druhom štvrťroku tiež zvýšili, medziročne o 30,7 % na 43,8 milióna USD.

Medzitým Marathon Digital, ktorý sa podelil o svoje výsledky za 2. štvrťrok začiatkom tohto týždňa, uviedol, že medziročne zvýšil emisiu bitcoinov, pričom za štvrťrok vygeneroval 707 bitcoinov, a to aj napriek „náročnému makroprostrediu“. To dáva 8% nárast produkcie BTC.

Všetky tri spoločnosti však zaznamenali aj značné straty v dôsledku odpisov zo zníženia hodnoty ich aktív v kryptomenách.

btc ťažba

Ceny kryptomien poskočili

Rast cien akcií sa zhodoval aj s rastom cien kryptomien, pričom kľúčové kryptomenové aktíva, bitcoin (BTC) a ethereum(ETH), získavali na týždennej báze približne 3 % a 14 %.

Ziskovosť ťažby bitcoinov sa tiež odrazila od ročných miním, podľa Bitinfocharts.

Spoločnosti ťažiace bitcoiny sa v posledných mesiacoch museli vysporiadať s mnohými faktormi, ktoré nepriaznivo ovplyvnili produkciu a ziskovosť BTC. Ide najmä o ceny digitálnych aktív a vyššie náklady na energie, najmä v dôsledku texaských horúčav a rusko-ukrajinského konfliktu.

zdroj: decrypt.co

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu