• bitcoinBitcoin$26,603.00

Spoluzakladateľ Terry Do Kwon sa ukrýva v Srbsku

Juhokórejské úrady uvádzajú, že spoluzakladateľ spoločnosti Terra Do Kwon sa skrýva v Srbsku. Pokúšajú sa spolupracovať so srbskou vládou na dohode o vydávaní osôb.

Juhokórejské médiá uvádzajú, že spoluzakladateľ Terraform Labs, Do Kwon, je v Srbsku. Kontroverzná postava je na úteku od kolapsu ekosystému Terra počas viacerých vyšetrovaní a súdnych sporov.

Prokurátori v Južnej Kórei uviedli, že Kwon sa presťahoval do Srbska zo Singapuru. Správy zo začiatku roka hovorili, že Kwon môže byť v Dubaji. Ministerstvo spravodlivosti v Južnej Kórei žiada v tejto veci o súčinnosť srbskú vládu. Južná Kórea a Srbsko nemajú zmluvu o vydávaní, obe sa však pripojili k Európskemu dohovoru o vydávaní osôb.

Kwon má tiež neplatný pas, čo by mu prakticky znemožnilo cestovať. Existuje však šanca, že sa už dostal do susednej krajiny.

Prokurátori tvrdia, že Kwon je na úteku, aby sa vyhol vyšetrovaniu. Kwon to v minulosti poprel a z času na čas tweetuje. Úradníci na neho vydali zatykač vrátane Interpolu, ktorý vydal červené upozornenie.

Crypto Nft GIF by Jæn

Spoluzakladateľ Terra neustupuje

Zánik Terraform Labs a postavenie Kwona sú dve z najdôležitejších udalostí v tomto odvetví v roku 2022. Druhým je, že FTX skolaboval – a americké úrady vyšetrujú, či bol Sam Bankman-Fried zapojený do kolapsu Terry. Išlo by o seizmickú udalosť, ak by sa to nepopierateľne dokázalo, pričom by sa spojili dve z najvýznamnejších udalostí v nedávnej histórii trhu.

Sám Kwon obvinil SBF a Genesis Trading z kolapsu. 8. decembra zverejnil sériu tweetov, v ktorých uviedol, že „to, čo sa robí, vyjde najavo“.

 

Kwon sa tiež posmieval vyšetrovateľom myšlienkou naplánovať pre policajtov medzinárodné stretnutie. Požiadal ich, aby sa „ukázali, či si trúfajú“. Jeho ľahkomyseľný postoj pridáva na dramatickosti tomu, čo je už teraz veľmi známou záležitosťou, a človek sa pýta, ako dlho na úteku vydrží.

Projektová komunita pokračuje vo svojich plánoch

Zatiaľ čo vyšetrovatelia prenasledujú Kwona, komunita Terra Classic pokračuje vo svojom úsilí o revitalizáciu ekosystému. Komunita začala hlasovať o návrhu oddelenia Terraform Labs od Kwona.

Zdá sa, že komunita pevne verí, že pokračovanie bez Kwona by bolo pre projekt prospešné. Token Terra Classic zaznamenal s touto správou mierny nárast, hoci odvtedy opäť klesol.

Juhokórejský súd medzitým zamietol zatykače na spoluzakladateľa Daniela Shina a siedmich ďalších. Rozhodnutie padlo, pretože sudca rozhodol, že neexistuje dostatok dôkazov o tom, že sa pokúsili zničiť dôkazy alebo uniknúť.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu