• bitcoinBitcoin$25,675.00

Spotify zaplavuje hudba vytvorená umelou inteligenciou (AI)

Hudobná streamovacia platforma Spotify odstránila viac ako 10 000 skladieb vytvorených umelou inteligenciou (AI) v snahe riešiť rastúci problém „umelého streamovania“.

Umelá inteligencia sa presadila v rôznych odvetviach, ako je písanie, umenie, dizajn a kódovanie. Teraz hudobná streamovacia platforma Spotify bojuje proti umelému streamovaniu, pri ktorom sa roboty používajú na manipuláciu s údajmi poslucháčov.

Spotify bojuje proti skladbám vytvoreným umelou inteligenciou

Podľa denníka Financial Times spoločnosť Spotify odstránila viac ako 10 000 skladieb. Ide o službu, ktorá umožňuje vytváranie generatívnej hudby pomocou technológie umelej inteligencie. Platforma prijala toto opatrenie, aby zabránila umelému streamovaniu.

Líder na hudobnom trhu Universal Music Group (UMG) upozornil streamovacie platformy, ako je Spotify, na podozrivú aktivitu pri streamovaní skladieb z Boomy.

Michael Nash, digitálny riaditeľ spoločnosti UMG, uviedol:

„V tejto súvislosti sme sa rozhodli, že sa budeme musieť obrátiť na spoločnosť Spotify: „Vždy nás motivuje, keď vidíme, že naši partneri sú ostražití pri monitorovaní aktivít na svojich platformách.“

Rastúce obavy z umelej inteligencie

Minulý mesiac spoločnosť UMG požiadala spoločnosť Spotify, aby odstránila skladby vytvorené umelou inteligenciou z ich hudby chránenej autorskými právami. Urobila tak preto, že umelá inteligencia je v súčasnosti schopná generovať jedinečné skladby, ktoré znejú ako obľúbení interpreti.

Tiež je známe, že istý kanál na YouTube nahral video s názvom „AllttA – Savages“. V tomto materiáli vystupujú rôzni umelci spolu s americkým raperom Jay-Z.
Jay-Z však na tvorbe tejto skladby nespolupracoval. Skôr to boli tvorcovia, ktorí na generovanie podobného hlasu použili umelú inteligenciu.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu