• bitcoinBitcoin$26,678.00

Spustia tieto údaje on-chain nový býčí trh pre bitcoin?

Bitcoin má za sebou fantastický štart do roku 2023, ale teraz zrejme zažíva chvíľu oddychu. Býci držali opraty v rukách väčšinu roka, ale teraz ich čaká tvrdý boj s medveďmi. Napriek tomu sa pri pohľade na údaje v reťazci zdá, že bitcoin sa teraz pripravuje na ďalší rast.

Pozitívne údaje

Na blockchaine môžeme nájsť množstvo údajov o bitcoine. Napríklad to, ako sa správajú určité segmenty investorov. V súčasnosti sme svedkami toho, že mnohí drobní držitelia mincí skupujú obrovské množstvá bitcoinov.

Napríklad počet adries so zostatkom viac ako 0,1 bitcoinu prekročil podľa údajov Glassnode 4,3 milióna. To znamená, že len na blockchaine je obrovské množstvo subjektov, ktoré vlastnia bitcoiny v hodnote niekoľko tisíc dolárov alebo viac.

zdroj: glassnode.com

Jedna osoba môže vlastniť viacero adries, takže nám to stále hovorí len veľmi málo o skutočnom prijatí. Graf však ukazuje gigantický stúpajúci trend. Čo to znamená? Hlavne to, že armáda používateľov bitcoinu stále rastie, rovnako ako samotná adopcia.

Akumulácia

Od roku 2022 vidíme na grafe jasný skok oranžovej čiary, čo znamená, že v tomto období sa uskutočnilo veľa nákupov. Vyzerá to tak, že investori sa snažia využiť nižšie ceny, ktoré sme videli v roku 2022 (najmä ku koncu roka).

Samozrejme, v roku 2022 došlo ku krachu spoločnosti Terra, pri ktorom sa kapitál v hodnote viac ako 40 miliárd USD rozplynul v dyme, a taktiež došlo aj ku krachu spoločnosti FTX Sama Bankman-Frieda.

Tieto udalosti výrazne znížili cenu bitcoinu, čo sa skupina hodlerov zjavne snaží využiť. To sa jej do značnej miery podarilo, keďže cena sa od dna z novembra 2022 pomerne výrazne odrazila.

Vtedy sme sa prepadli na cenu okolo 15 500 USD. V čase písania tohto článku sa pohybujeme blízko úrovne 30 000 USD, takže cena sa odvtedy takmer zdvojnásobila. Teraz čakáme na ďalší veľký cenový pohyb na trhu. Zatiaľ sa bitcoin už nejaký čas pohybuje v bočnom trende a musíme počkať, ako sa vyrieši bitka medzi býkmi a medveďmi.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu