• bitcoinBitcoin$26,542.00

Štát Mississippi prijal dôležitý zákon v súvislosti s ťažbou kryptomien

Legislatíva týkajúca sa sektora kryptomien je v Spojených štátoch v štádiu riešenia od začiatku roka 2023. V Arizone bojuje senátorka Wendy Rogersová za to, aby bol bitcoin uznaný za zákonné platidlo.

V Senáte štátu New York sa objavila analogická legislatíva, len rozšírená o ďalšie digitálne aktíva. V štáte Mississippi senátor Josh Harkins vypracoval návrh zákona na ochranu ťažiarov kryptomien.

Mississippi podporuje ťažiarov kryptomien

Americký štát Mississippi sa stal pomerne atraktívnou oblasťou pre činnosť ťažiarov bitcoinov. To všetko vďaka relatívne nízkym cenám elektrickej energie. Tí, ktorí ťažia kryptomeny v rámci jeho hraníc, však zažívajú určitý druh diskriminácie zo strany štátnych správnych orgánov.

Práve v tejto súvislosti bol 8. februára prijatý zákon, ktorého autorom je Josh Harkins a ktorého cieľom je zlepšiť záujmy ťažiarov BTC. Uvádza sa v ňom, že nová legislatíva umožňuje ťažiarom ťažiť kryptomeny v ich domovoch a ťažobné spoločnosti si môžu zriadiť svoje stroje v oblastiach určených na priemyselné využitie. V návrhu zákona sa uvádza:

Digitálna ťažba často čelí regulačným problémom na štátnej a miestnej úrovni.

Konkrétne sa v ňom uvádza, že zakazuje aj Komisii pre verejné služby ukladať ťažobným spoločnostiam nadhodnotené sadzby za elektrinu. Cieľom návrhu zákona je tiež vyňať ťažiarov, súkromných aj podnikateľských, zo štatútu odosielateľa peňazí. Návrh zákona predložený v Senáte konečne obsahuje aj právnu definíciu „virtuálnej meny“.

Ťažba sa dá dobre využiť

V Spojených štátoch existuje organizácia s názvom Satoshi Action Fund. Jeho cieľom je vzdelávať pracovníkov v právnych odvetviach o kryptomenách. V januári navštívili jej zástupcovia Mississippi, kde zakladateľ a výkonný riaditeľ organizácie Dennis Porter vystúpil s prejavom na zasadnutí finančného výboru Senátu štátu. Porter okrem iného hovoril o tom, ako môže činnosť ťažiarov kryptomien vyriešiť niektoré problémy, ktoré sa týkajú oblastí v rámci štátu. Poukázal na to, že ťažiari využívajú zvyšky ropných a plynových vrtov, ktoré by mohli slúžiť ako zdroj energie.


Ďalšia pripomienka, že konanie regulačných orgánov štátu Mississippi je v príkrom rozpore s konaním orgánov štátu New York. Tam bolo v júni vyhlásené dvojročné moratórium na ťažbu kryptomien pomocou algoritmu Proof-of-Work.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu