• bitcoinBitcoin$28,369.00

Strike – poskytovateľ platobných služieb založený na bitcoinoch predstavuje Visa kartu

Digitálna platobná platforma – Strike – oznámila spustenie novej karty Visa, s ktorou bude spárovaná. Svojim používateľom dáva možnosť získať odmeny za platby v kryptomenách, ktoré uskutočnia.

Visa karta od Strike

Populárna digitálna peňaženka postavená na Lightning Network – Strike – včera prostredníctvom Twitteru oznámila predstavenie novej karty Visa. Zákazníci aplikácie teraz budú môcť „vziať Strike kdekoľvek a získať odmeny za každodenné výdavky“.

Strike je jednou z najpopulárnejších aplikácií pre kryptomeny na báze Lightning Network. LN je protokol vrstvy 2 určený na urýchlenie transakcií založených na bitcoinoch. Aktivity spoločnosti získali väčšiu publicitu v apríli tohto roku, keď oznámila integráciu so Shopify a partnerstvo s platobnou spoločnosťou Blackhawk a NCR.

Strike – Poskytovateľ platobných služieb založený na bitcoinoch predstavuje kartu s kryptomenou Visa

Počas série tweetov Strike oznámil, že vlastníci novej karty ju budú môcť použiť na priame vklady, platby v BTC, nákup tejto kryptomeny, prevod finančných prostriedkov, ich míňanie cez Apple Pay a Google Pay a získavanie odmien. Spoločnosť tiež deklarovala, že venuje 1 % zo všetkých ziskov súvisiacich s novým produktom na rozvoj open source bitcoinovej siete.

Lightning Labs, subjekt zapojený do vývoja Lightning Network, vyzbieral v apríli 70 miliónov dolárov v kole financovania série B.

Lightning Network na pomoc Argentíne

Argentína je jednou z krajín najviac postihnutých infláciou na svete. Ekonómovia predpovedajú, že do konca roka bude jeho úroveň v krajine okolo 60 %. Okrem toho má byť 7 miliónov občanov v zóne chudoby.

Spoločnosť Strike začiatkom tohto roka oznámila spustenie siete Lightning Network v Argentíne. Jack Mallers – zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Strike – potvrdil túto správu na Twitteri. Vyjadril názor, že bitcoin by mohol „dať nádej ľuďom v Argentíne“. To im dáva možnosť mať „stabilný hotovostný zostatok, ktorý je možné minúť okamžite aj bezplatne“. Mallers tiež opísal bitcoinovú sieť ako dokonalý peňažný systém, ktorý prináša „základnú ľudskú slobodu“.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu