• bitcoinBitcoin$26,591.00

Svetové ekonomické fórum vidí potenciál kryptomien

Svetové ekonomické fórum (WEF) zhodnotilo, čo sa stalo na trhu s kryptomenami v roku 2022. Okrem toho má pripravené prognózy pre toto odvetvie.

Svetové ekonomické fórum hovorí o kryptomenách

Dante Disparte, CSO of Circle, v článku publikovanom pre WEF uvádza, že zatiaľ čo rok 2022 bol pre kryptomeny obdobím krízy, stavebné kamene tohto odvetvia budú aj naďalej „integrálnou súčasťou“ moderného ekonomického súboru nástrojov. Dodal, že „experimentovanie blockchainu v jadre finančných služieb… pokračuje v nezmenšenej miere.

Tiež vás to povzbudzuje, aby ste sledovali, „čo robia veľké banky a spoločnosti poskytujúce finančné služby, a nie počúvali, čo hovoria“.

Ako príklad uvádza JPMorgan, spoločnosť, ktorá verejne prešla od výslovnej opozície voči kryptomenám a blockchainu k prijatiu technológie do niekoľkých svojich experimentálnych produktov a ponúkaniu kryptomien vybraným zákazníkom.

Disparte porovnáva kryptomeny s inými dnes všadeprítomnými technológiami, ako je internet a e-mail, ktoré sa tiež používali na nezákonné účely a trestnú činnosť. Zdôraznil však, že je kľúčové venovať pozornosť tomu, že za tým všetkým sú ľudia so zlými úmyslami, nie samotná technológia. Je dôležité „kompenzovať škodlivé účinky kryptomien tým, že technológiu zveríme do rúk zodpovedných aktérov a podporíme jej zodpovedné používanie“.

Autor článku sa domnieva, že kryptomeny, bez ohľadu na to, sú stále súčasťou finančného sveta, a hoci regulácia tohto trhu je nevyhnutnosťou, krajiny, ktoré sú schopné ich poskytnúť pri zachovaní konkurenčného prístupu, budú formovať budúcnosť tohto odvetvia.

Disparte dospel k záveru, že kryptomenové technológie budú naďalej mainstreamované.

WEF je pomerne aktívna organizácia, pokiaľ ide o kryptomeny. V septembri minulého roka vytvorila koalíciu Crypto Sustainability Coalition, ktorej cieľom je využiť technológiu Web3 v boji proti klimatickým zmenám.

WEF

WEF je švajčiarska nezisková nadácia známa organizáciou výročnej ekonomickej konferencie v Davose. Toto podujatie je stretnutím generálnych riaditeľov najbohatších korporácií sveta, politických lídrov a vybraných intelektuálov a novinárov. Ročne sa na ňom zúčastňuje okolo 2000 ľudí.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu