• bitcoinBitcoin$27,171.00

Takmer polovica mileniálov vlastní kryptomeny

Analytici spoločnosti Bitget uskutočnili prieskum v 26 krajinách a zozbierali odpovede od celkovo 255 000 ľudí zo štyroch rôznych vekových skupín: mileniálov, generácie X, Z a baby boomers. Niektoré z krajín zahrnutých do prieskumu boli USA, Nigéria, Čína, Indonézia a Japonsko.

Pomerne veľa mileniálov vlastní kryptomeny

V štúdii sa analyzovala aktivita na trhu s kryptomenami. Skúmané obdobie bolo od júla 2022 do januára 2023.

Až 19 % respondentov patrilo ku generácii baby boomers, zástupcovia generácie X tvorili 23 % skúmanej populácie, zatiaľ čo zástupcovia generácie Z a mileniáli 31% a 17%. Výsledky boli zverejnené 28. apríla.

Čo zistili? Až 46 % respondentov z miléniovej generácie vlastní nejaký druh virtuálneho majetku. Približne 25 % respondentov z generácie X a 21 % respondentov z generácie Z vlastní kryptomeny. V prípade „boomerov“ je to len 8 %.

Mileniáli investujú do digitálnych mien, pretože majú rozsiahle znalosti internetu a iných digitálnych technológií. Navyše táto demografická skupina považuje bitcoiny a altcoiny za sľubnú investičnú možnosť – najmä kvôli významným potenciálnym výnosom, ktoré môžu zaručiť.

Kryptomeny

Respondenti z generácie Z sa na druhej strane zaujímajú o moderné technológie, ako sú blockchain a digitálne aktíva. Treba dodať, že ide o skupinu ľudí, ktorí sa narodili po roku 2008 a v minulosti nezažili negatívne dôsledky predchádzajúcej finančnej krízy.

Odchod do dôchodku v bitcoinoch

Ďalší prieskum ukázal, že pomerne veľa ľudí z milénia a generácie Z by chcelo, aby digitálne aktíva boli súčasťou ich dôchodkových fondov. Tieto vekové skupiny chcú do svojich plánov 401 (K) pridať virtuálne aktíva. Ide o typ plánu dôchodkového sporenia zavedený v USA, ktorý prevzal svoj názov z pododdielu daňového zákona. Toto ustanovenie umožňovalo zamestnancom odkladať si časť mzdy na svoje osobné dôchodkové účty pred zdanením.

Ďalší prieskum, ktorý uskutočnila spoločnosť Investopedia, tiež ukázal, že respondenti z generácie Z a generácie mileniálov majú v úmysle založiť svoje dôchodky na bitcoinoch.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu