• bitcoinBitcoin$26,611.00

Ťažiar Bitcoinu získal blokovú odmenu 160 000 dolárov

Napriek zvyšujúcej sa úrovni náročnosti jeden domáci ťažiar Bitcoinu minulý piatok vyriešil blok 793 607. Predpokladá sa, že na to použil jediný stroj Antminer S9.

Zatiaľ čo odvetvie kryptomien krváca, väčšina investorov hľadá trochu dobrých správ. Záhadný individuálny ťažiar Bitcoinov, ktorého aktivita priniesla ovocie v správnom čase, však nemusí byť jedným z nich.

Osamelý baník Bitcoinu získal najvyššiu cenu

Ťažiarovi sa pošťastilo získať 6,175 BTC za vyriešenie bloku za približne 10 minút blokového času. Štatisticky by ťažba tohto bloku na jeho zariadení trvala 450 rokov. Táto akcia mu vyniesla slušný príjem vo výške 160 000 USD.

Zdá sa, že nedávne medvedie podmienky na trhu kryptomien majú čoraz menší vplyv na priame investície do kryptomien.

Nečakané zisky počas vrcholu ťažkostí Bitcoinu

Obtiažnosť ťažby Bitcoinu dosiahla v posledných týždňoch rekordnú úroveň. To znamená, že šance boli výrazne proti tomuto ťažiarovi.

Rastúca konkurencia medzi ťažiarom znamenala, že hashrate v posledných týždňoch neustále rástla. Zakladateľ Bitcoinu Satoshi Nakamoto stanovil, že náročnosť ťažby sa zvyšuje, keď sa do siete pripájajú noví ťažiari.

Sieť Bitcoin upravuje obtiažnosť, aby zabránila ťažiarom riešiť bloky príliš rýchlo.

Vyššia obtiažnosť štatisticky zabraňuje jednotlivým ťažiarom uhádnuť hash bloku. Počet jednotlivých ťažiarov schopných uhádnuť hash sa v posledných rokoch drasticky znížil.
V posledných približne desiatich rokoch boli zodpovední len za 0,003 % vyriešených blokov. Museli by sme sa vrátiť až do januára 2022, aby sme našli dva po sebe idúce dni, v ktorých jediný baník Bitcoinu správne vyriešil blok.

Zdá sa, že šťastný výherca z minulého piatka sa rozhodol ponechať si svoje BTC namiesto toho, aby ich previedol na inú adresu.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu