• bitcoinBitcoin$26,612.00

Technická analýza BTC: Ďalší bull-run je v dohľade

Pokiaľ sa teda nič výrazne nezmení, digitálne zlato by mohlo opäť zaznamenať nárast minimálne o 20 percent.

Bitcoin sa v poslednom čase teší pozitívnemu vývoju. 

Aj dnes investori očakávajú výsledky amerického indexu spotrebiteľských cien (CPI) a prognózy naznačujú, že údaj môže byť priaznivý pre obnovenie býčieho trhu. Pokles inflácie na 3,1 percenta by krátkodobo výrazne pomohol cene bitcoinu, a tá by sa mohla dostať až na úroveň 35 000 dolárov.

Súčasnej nálade napomáha aj názor bývalého šéfa SEC, Jaya Claytona, ktorý pre CNBC prezdradil, že Americká komisia pre cenné papiere a burzy by mala v dohľadnej dobe schváliť bitcoinové ETF. 

Jay Clayton
Jay Clayton

Ak to nastane, analytik agentúry Bloomberg, Eric Balchunas odhaduje, že do bitcoinu by sa mohlo naliať ďalších 30 miliárd USD, čo by určite podporilo rastúci trend.

Pokiaľ sa teda nič výrazne nezmení, digitálne zlato by mohlo opäť zaznamenať nárast minimálne o 20 percent. Je dôležité pripomenúť, že k júnovému rastu došlo za podobných podmienok, t. j. nižšej, než očakávanej miery inflácie a dopytu po ETF na bitcoin od spoločnosti BlackRock.

Úrovne, ktoré treba sledovať

Prvou úrovňou, ktorú je potrebné ostro sledovať, je dvojité dno na úrovni 29 619 USD. V prípade prepadu bitcoinu pod túto úroveň by sa spustila likvidita stop loss príkazov a BTC by mohol klesnúť pod 29 000 dolárov. 

Bitcoin

V prípade, že táto support úroveň vydrží, je potrebné sledovať úrovne rezistencie na 35 000 USD a 40 000 USD. 

Tu je navrhovaná stratégia na tento týždeň:

Vstup: 29 619 USD;

Stop: 29 000 USD;

Cieľ: 35 000 USD.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu