• bitcoinBitcoin$26,529.00

Tento signál vždy naznačoval dno Bitcoinu

Dosiahol Bitcoin (BTC) dno alebo nás čaká ďalší pokles? To sú otázky, ktoré v súčasnosti trápia mnohých kryptoinvestorov. V každom prípade sa rok 2023 začal dobre vďaka januárovej dynamike. Analytik James van Straten na Twitteri pridal trochu oleja do ohňa pozitívnych nálad, keď sa podelil o zaujímavý graf.

Bitcoin vždy vytvoril dno, keď sa objavil tento signál

Van Straten sa podelil o graf, na ktorom je zobrazených niekoľko línií, z ktorých tri sú v tomto prípade zaujímavé. Po prvé, zobrazuje cenu Bitcoinu. Zobrazuje tiež množstvo Bitcoinov, ktoré sú ziskové (modrá) a v strate (červená). Analytik si v tejto súvislosti všíma zaujímavú skutočnosť:

„Zakaždým, keď sa ponuka v zisku/stratách zvýšila, znamenalo to dno Bitcoinu v každom cykle. Zhruba 12,5 milióna BTC je v zisku, čo je najviac od marca ’22, tesne pred kolapsom Luny.“

 


Súbeh ponuky v zisku a strate sa v minulosti ukázal ako silný indikátor dna v každom cykle Bitcoinu. Ak je väčšina ponuky zisková, môže to znamenať, že na trhu existuje nákupný tlak. To môže mať pozitívny vplyv na cenu.

15 miliónov Bitcoinov v silných rukách

V súčasnosti je teda v zelenom pásme približne 12,5 milióna BTC, čo je najviac od marca 2022. Vtedy bol sentiment ešte prevažne pozitívny, ale kolaps spoločnosti LUNA situáciu prekazil. Tento rast Bitcoinu smerom nahor možno považovať za býčí signál pre trh. Potenciálne to totiž naznačuje, že veľká časť ponuky je v rukách dlhodobých držiteľov, ktorí veria v dlhodobý potenciál Bitcoinu. Okrem toho to tiež ukazuje, že trh sa dostal z nedávneho medvedieho trendu a vyvíja sa pozitívnym smerom.

Van Straten sa predtým podelil aj o ďalší pozitívny graf. Uviedol, že na trhu v súčasnosti dominujú „silné ruky“. Podľa analytika nebol nikdy v minulosti taký veľký rozdiel medzi akciami v silných a slabých rukách ako teraz.


Na tomto mieste je potrebné poznamenať, že minulé výsledky nikdy nezaručujú budúce výsledky. Aj v tomto prípade sa situácia môže rýchlo zmeniť.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu