• bitcoinBitcoin$28,418.00

Tesla je „na papieri“ značne stratová vo svojich investíciách do BTC

Vyplýva to z najnovšej správy o finančných výsledkoch Tesly za tretí štvrťrok tohto roka podanej americkou komisiou pre cenné papiere a burzy, výrobca elektrických vozidiel investoval od roku 2021 do bitcoinov celkovo 1,5 miliardy dolárov. Investícia sa však – aspoň zatiaľ – ukázala ako málo výnosná.

Tesla stráca peniaze na svojich investíciách do BTC

Tesla má v súčasnosti nerealizovanú stratu „170 miliónov dolárov“ zo zmeny hodnoty bitcoinov, ktoré získala. Toto je kompenzované ziskom 64 miliónov dolárov z bitcoinových realizovaných ziskov v rôznych obdobiach za posledné dva roky, čo vedie ku konečnej čistej strate 106 miliónov dolárov (ku koncu 3. štvrťroka).

Straty Tesly výrazne neovplyvnili jej hlavný biznis. Zisk výrobcu elektrických vozidiel sa medziročne zvýšil o 169 % z 3,3 miliardy dolárov v prvých deviatich mesiacoch roku 2021.

Podľa účtovných zásad sa digitálny majetok považuje za nehmotný majetok s neobmedzenou dobou životnosti. Výsledkom je, že akýkoľvek pokles ich reálnej hodnoty bude vyžadovať, aby Tesla mala stratu zo zníženia hodnoty, zatiaľ čo spoločnosť nevykonáva úpravy smerom nahor pre akékoľvek zvýšenie cien až do miesta predaja. V rámci tohto výhodného daňového zaobchádzania možno straty odpočítať od ziskov na zníženie daňovej povinnosti, zatiaľ čo kapitálové zisky sa nezdaňujú až do predaja.

akcie elon musk tesla

Elon Musk a kryptomeny

Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla Elon Musk je na trhu s kryptomenami dobre známy svojou podporou digitálnych aktív, ako je dogecoin. Mnohokrát hovoril aj o bitcoine (niekedy však kritizoval vedúcu digitálnu menu).

Tento rok si Musk získal veľkú pozornosť v súvislosti s jeho plánmi kúpiť Twitter. Miliardár sa zaviazal „odstrániť spamovacie roboty a podvody z platformy“, pričom uviedol:

Robia produkt oveľa horším. Ak by som dostal dogecoiny za každý podvod s kryptomenou, ktorý som videl na Twitteri, mal by som 100 miliárd dogecoinov.

Tesla začala akceptovať bitcoiny ako spôsob platby za svoje produkty pred vyše rokom. Potom od tohto rozhodnutia ustúpila.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu