• bitcoinBitcoin$26,575.00

Tesla v poslednom štvrťroku 2022 nepredala žiadne bitcoiny

Ukazuje sa, že Tesla nepodľahla predajnému tlaku, ku ktorému došlo na konci roka. Zo zverejnenej správy sa dozvedáme, že spoločnosť Elona Muska zostala okolo prepadu trhu s kryptomenami pokojná a za posledný štvrťrok nepredala ani jeden bitcoin.

Tesla HODLuje Bitcoin

Krach spôsobený v novembri kolapsom druhej najväčšej kryptomenovej burzy na svete – FTX – nezmenil stratégiu Tesly voči bitcoinu. Výrobca elektrických vozidiel stále drží 9 720 bitcoinov. Podľa správy k 31. decembru 2022 stratila Muskova spoločnosť na svojej investícii do prvej kryptomeny iba 34 miliónov dolárov. Tesla naposledy obchodovala s bitcoinmi v druhom štvrťroku minulého roka. Vtedy sa rozhodla predať 75% podielu spoločnosti v BTC.

Zo zverejnenej správy sa dozvedáme, že v posledný deň minulého roka mala spoločnosť v bitcoinoch investovaných 184 miliónov dolárov. To však predstavovalo stratu 23 miliónov dolárov v porovnaní s odhadovanou hodnotou bitcoinu v držbe spoločnosti Tesla v septembri 2022 vo výške 218 miliónov dolárov. Odvtedy cena prvej kryptomeny začala klesať a na konci roka zostala na 16,6 tis. dolárov, pričom od septembra stratila na hodnote 15 %.

Pri spomínanom predaji 75 % portfólia zaznamenala Tesla výnos 936 miliónov USD, z čoho zisk predstavoval 64 miliónov USD. Ako o niečo neskôr vysvetlil generálny riaditeľ spoločnosti Elon Musk, táto transakcia mala za cieľ „dokázať likviditu bitcoinu ako alternatívu k držaniu hotovosti vo vašej súvahe“.

V súčasnosti Tesla vlastní 9720 bitcoinov.

bitcoin

Aký bol štvrtý štvrťrok pre Teslu vo všeobecnosti?

Celkovo Muskova spoločnosť uzavrela rok 2022 v pluse so ziskom 5,7 miliardy dolárov z príjmov 24,3 miliardy dolárov v štvrtom štvrťroku. Navyše jej podnikové marže boli na najnižšej úrovni za päť štvrťrokov. Celkovo Tesla vygenerovala za celý rok 2022 zisk 20,8 miliardy dolárov, čo je menej ako štvrtina ich príjmov.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu