• bitcoinBitcoin$28,559.00

Tether zmrazil 46 miliónov USDT vo vlastníctve FTX

Ozveny krízy, ktorej musí kryptomenová burza FTX čeliť, neustávajú. Ako sme informovali, že jej najväčší konkurent – ​​Binance – sa nakoniec nerozhodne prevziať firmu. Teraz dostávame ďalšie správy, že Tether zablokoval USDT tokeny FTX.

Tether blokuje tokeny patriace FTX

Ako sa dozvedáme z údajov on-chain poskytnutých WhaleAlert.io, Tether zmrazil 46 360 701 USDT tokenov v hodnote 46 274 472 USD, ktoré vlastní kryptomenová burza FTX. Zablokované prostriedky si burza uložila do svojej peňaženky na blockchaine Tron. Emitent najväčšieho stablecoinu podľa trhovej kapitalizácie urobil tento krok deň po tom, ako americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) a americké ministerstvo spravodlivosti začali vyšetrovanie FTX v súvislosti s ich krízou likvidity.

zdroj: whalealert.io

Minulý mesiac, 11. októbra, hovorca Tetheru oznámil, že spoločnosť sa pre tento typ akcie rozhodne až vtedy, keď dostane oprávnenú žiadosť od overenej inštitúcie činnej v trestnom konaní. Japonské úrady dnes tiež uvalili príkaz na burzu FTX na pozastavenie prevádzky v krajine po tom, čo spoločnosť pozastavila výbery z platformy.

A čo viac, 10. novembra Colin Wu, známy čínsky novinár špecializujúci sa na blockchainový trh, zavolal na Twitteri generálnych riaditeľov Tether a Circle, dvoch najväčších spoločností vydávajúcich stablecoiny, aby odhalil svoje väzby na FTX. CEO Tetheru Paolo Ardoino a CEO Circle Jeremy Allaire sa na Twitteri vyjadrili o ich spoločných záujmoch s FTX.

USDT stráca spojenie s americkým doláro

Stabilný coin od Tetheru – USDT – 10. novembra nakrátko „depeg“, teda stratil rigidné prepojenie 1:1 s americkým dolárom, ako sme sa dozvedeli z údajov poskytnutých burzou Coinbase a službou CoinMarketCap. Stablecoin na chvíľu klesol na 0,96 USD, potom sa vrátil na 0,99 USD.

Paolo Ardoino označil situáciu za „chybu“. Podľa odborníkov však USDT stratilo spojenie v dôsledku zvýšenej aktivity spôsobenej implóziou natívneho tokenu FTX.

Aradoino uviedol v príspevku na Twiiter, že zrušenie USDT z USD na CoinGecko bolo spôsobené chybou platformy, nie skutočným stavom vecí:

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu