• bitcoinBitcoin$27,140.00

Tim Draper radí spoločnostiam, aby sa pripravili na ďalšie krachy bánk

Rozvojový kapitalista Tim Draper varoval zakladateľov spoločností, aby sa pripravili na „rastúci“ počet krachov bánk. Dodal, že súčasnú situáciu by mohla ešte zhoršiť vláda, ktorá pokračuje v „tlačení peňazí“. Podľa neho to znamená zmenu spôsobu fungovania mnohých spoločností, ktoré by mali mať rezervy v bitcoinoch.

Tim Draper radí, ako prežiť bankovú krízu

Vo svojom otvorenom liste zakladateľom spoločností z 25. marca Draper uviedol, že bitcoin je poistkou proti bankovej kríze a vládnym zásahom, ktoré by mohli ešte viac podporiť recesiu. Dodal, že spoločnosti sa „už nemôžu spoliehať“ len na jednu banku. Namiesto toho by si mali zriadiť alternatívne účty – „v jednej miestnej banke a v jednej globálnej banke“. Okrem toho podľa neho musia držať bitcoiny a iné kryptomeny, ktoré im pomôžu uhrádzať náklady na podnikanie.

Podľa Drapera sú uvedené preventívne kroky v súčasnosti nevyhnutnosťou, keďže „po prvýkrát za mnoho rokov“ vlády preberajú kontrolu nad bankami, ale aj im samotným začína hroziť platobná neschopnosť. Okrem toho prezradil, že po náhlom krachu banky Silicon Valley Bank, ktorá bola bankou pre inovatívne projekty, sa na neho obrátilo o pomoc „mnoho startupov“.

tim draper

Investor okrem toho zdôraznil význam pohotovostných plánov, keďže predstavenstvá a manažment sú zodpovedné za dodržiavanie termínov výplat „aj v čase krízy“. Napísal, že „je dôležité vypracovať pohotovostné plány pre prípad zlyhania bánk, ku ktorému môže dochádzať čoraz častejšie, ak vláda bude pokračovať v tlačení peňazí… s cieľom čeliť inflácii spôsobenej nadmerným tlačením peňazí“.

Uvažuje Draper o kariére speváka?

V posledných dňoch Draper čoraz častejšie hovorí o kryptomenovej revolúcii, ktorú náš svet potrebuje. Počas parížskeho týždňa Blockchain Week 2023 vystúpil s vlastnoručne zloženou piesňou o bitcoine. Venoval ju banke Silicon Valley a všetkým bankám, ktoré zlyhali a zlyhajú“. Pieseň sa stretla s potleskom publika a Draper, ktorý má zjavne chuť nahrať svoj prvý singel, svoje vystúpenie ukončil slovami, že blockchain, bitcoin a inteligentné kontrakty predstavujú jednu z „najväčších transformácií, ktoré sa udiali v histórii sveta“.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu