• bitcoinBitcoin$26,612.00

Tu je ďalší dôvod, prečo vybrať svoje bitcoiny z búrz

Americký súd nariadil Krakenu, aby poskytol informácie o používateľoch, ktorí uskutočnili transakcie v hodnote viac ako 20 000 USD.

 

Za posledných 12 mesiacov sme boli svedkami veľkých historických reštrikcií zo strany svetových regulátorov voči kryptomenám. 

Niektoré sa týkali krypto búrz ako Binance, niektoré stablecoinov, iné krypto tokenov a ich klasifikácie na cenné papiere.  

Krypto tokeny, a predovšetkým stablecoiny, sú tŕňom v oku regulátov a nič nenasvedčuje tomu, že by bol tento trend na ústupe. 

Dôkazom toho je aj posledné rozhodnutie amerického federálneho súdu, ktorý nariadil burze Kraken, aby poskytla podrobné informácie o svojich používateľoch daňovému úradu (IRS). 

Bezprecedentná žiadosť daňového úradu

Súd nariadil spoločnosti Kraken, aby poskytla informácie o používateľoch, ktorí v kalendárnom roku uskutočnili transakcie v hodnote viac ako 20 000 USD. 

Požadované údaje zahŕňajú mená, dátumy narodenia, daňové identifikačné čísla, adresy, telefónne čísla, e-mailové adresy a rôzne ďalšie osobné údaje.

Táto bezprecedentná razia štátneho orgánu vyvoláva otázky týkajúce sa súkromia používateľov kryptomien.

KYC direktívy

Direktíva ako Know-your-client (KYC) nie je pre burzy a finančné spoločnosti ničím novým. 

Kým v teórii sa štáty prostrednícvom KYC snažia zabrániť praniu špinavých peňazí, v praxi sú tieto nariadenia škodlivejšie než problémy, ktoré sa snažia vyriešiť.

Hlavným problémom KYC je, že štáty protiústavne zasahujú do osobných práv občanov na súkromie. 

To však nie je všetko.

Hacking GIF - Hacking GIFsSkutočná cena za KYC procesy je, že štáty zhromažďujú obrovské množstvo dát o občanoch a vytvárajú tak príležitosti pre zlomyseľných hráčov, ktorí môžu tieto informácie jednoducho hacknúť, ukradnúť a zneužiť. 

Bohužiaľ, bolo opakovane preukázané, že štát je tým najhorším správcom, a že vaše osobné údaje nie sú v rukách štátu v bezpečí.

Vytvorme si nový systém

Zostáva nám len dúfať, že aj tento bezprecedentný zásah do ľudských práv poslúži ako uvedomenie si, že štáty zachádzajú príliš ďaleko.

Súčasný stav apatie spoločnosti voči tým najbrutálnejšim zásahom štátu však nedáva veľkú nádej na zmenu.

Aj preto je lepšie si pripomenúť slová Sokrata:

„Tajomstvo zmeny je zamerať všetku svoju energiu nie na boj s tým starým, ale na budovanie toho nového.”

Stiahnite svoje bitcoiny z búrz.

Bitcoin Crypto GIF - Bitcoin Crypto Money GIFs

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu