• bitcoinBitcoin$26,595.00

Twitter spustil vyhľadávanie cenových indexov BTC a ETH

Na Twitteri sa objavila nová funkcia, vďaka ktorej si používatelia platformy môžu skontrolovať výmenný kurz bitcoinu (BTC) a etheru (ETH). Odteraz stačí v záložke vyhľadávania zadávať názvy týchto kryptomien.

Twitter spúšťa novú funkciu

Gigant sociálnych médií implementoval novú funkciu, ktorá súvisí s kryptomenami. Oficiálny Twitter účet zverejnil informáciu o spustení možnosti zobrazenia kurzov dvoch najväčších kryptomien z hľadiska trhovej kapitalizácie – bitcoinu (BTC) a etheru (ETH). Nová funkcia je rozšírením funkcionality „$Cashtags“ a funguje od včera, 21. decembra.

 

Zo zverejneného oznámenia sa dozvedáme, že keď niekto tweetne symbol danej akcie, burzového fondu alebo kryptomeny s vysokou hodnotou a pred jej názov dá – $ -, zobrazí sa odkaz, ktorý používateľa presmeruje na výsledky vyhľadávania , čo budú aktuálne ceny komodít a grafy. Venujme pozornosť aj tomu, že už pri vyhľadávaní daného akciového symbolu, či už ide o akciu alebo digitálnu mincu, sa zobrazí aj cenový graf.

Deň po ohlásení spustenia novej možnosti generálny riaditeľ Twitteru Elon Musk retweetoval toto oznámenie. Musk dodatočne napísal, že ide o „jedno z mnohých vylepšení produktu, ktoré sa objaví na finančnom Twitteri“.

 

Tentoraz nie len Dogecoin

V tejto chvíli nová funkcia obsahuje cenové grafy len pre dve kryptomeny. Možno prekvapí, že bola vynechaná obľúbená kryptomena Elona Muska, teda dogecoin. Existuje však šanca, že časom sa na Twitteri objavia ďalšie položky z trhu digitálnych aktív. Účet Twitter Business oznámil, že plánované rozšírenie počtu symbolov kryptomien na platforme sa môže uskutočniť v „najbližších týždňoch“.

Cointelegraph oznámil, že mnoho digitálnych mincí, ktoré sú akýmsi derivátom bitcoinu, ako napríklad „$Bitcoin“, „cena bitcoinu“ a „cena BTC“, sa tiež objavuje vo vyhľadávaniach na platforme. Navyše, analogická situácia platí pre mince podobné etheru.

Jane Mastodon Wong – populárna technologická blogerka – včera tweetovala, že tieto grafy pochádzajú z platformy obchodnej analýzy TradingView.

 

Cenové grafy navyše obsahujú možnosť „Zobraziť Robinhood“, ktorá nás posunie ďalej, ak kliknete na políčko v ľavom dolnom rohu. Zdá sa teda, že obchodná platforma sa pri tejto integrácii spojila s Twitterom. Po kliknutí na vyššie uvedené okno sa používateľ prenesie priamo do cenového grafu pre ETH na stránke Robinhood. Objaví sa aj odkaz „Registrovať sa na nákup ETH“. Logické väzby platia aj pre BTC. Twitter ani Robinhood zatiaľ nevydali žiadne vyhlásenie týkajúce sa údajnej spolupráce.

Ako môžete vyčítať z údajov z BitInfoCharts, vďaka integrácii cenových grafov cez Twitter sa návštevnosť na platforme Robinhood môže výrazne zvýšiť. Podľa analýzy je samotný slogan #Bitcoin tweetovaný asi 120 000-krát. krát za deň. Pokiaľ ide o ETH, hashtag #Ethereum osciluje v rozmedzí 25 000. denne.

Zostane Elon Musk generálnym riaditeľom Twitteru?

Tento týždeň generálny riaditeľ Twitteru Elon Musk, ktorý získal práva na platformu koncom októbra, zverejnil na svojom profile prieskum. Musk oslovil svojich sledovateľov s otázkou, či by mal zostať generálnym riaditeľom spoločnosti, alebo by mal odstúpiť.

 

Na otázku miliardára odpovedalo celkovo 17,5 milióna používateľov, z ktorých 57,5 ​​% hlasovalo za odchod Muska zo svojej pozície. Elon je jedným z tých ľudí, ktorí berú výsledky tohto typu prieskumu celkom vážne. Po obrovskom „áno“ hlasovaní za to, aby odstúpil z funkcie generálneho riaditeľa, napísal, že „odstúpi z funkcie generálneho riaditeľa hneď, ako nájde niekoho, kto je dosť hlúpy, aby túto prácu prevzal!“

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu