• bitcoinBitcoin$27,225.00

Twitter uľahčuje investovanie do kryptomien

Twitter poskytuje svojim používateľom prístup k akciám, kryptomenám a iným finančným aktívam. Všetko prostredníctvom partnerstva so spoločnosťou eToro.

Twitter vám umožní nakupovať kryptomeny

Nová funkcia umožňuje používateľom Twitteru nielen zobrazovať trhové grafy pre rozšírený sortiment finančných nástrojov, ale aj nakupovať a predávať akcie a iné aktíva od spoločnosti eToro. Stačí, ak používateľ zadá do vyhľadávača portálu napríklad $btcusd a po zobrazení grafu ceny BTC klikne na „Zobraziť na eToro“. O chvíľu neskôr bude používateľ presmerovaný na platformu eToro.

Yoni Assia, generálny riaditeľ spoločnosti eToro, uviedol, že „za posledné tri roky sme sa ako spoločnosť veľmi rozrástli, zaznamenali sme čoraz viac interakcií našich používateľov na Twitteri“. Verí, že „toto nové partnerstvo so spoločnosťou Twitter nám umožní osloviť toto nové publikum a lepšie prepojiť značky Twitter a eToro“.

Spoločnosť eToro bola založená v Izraeli v roku 2007 a je online maklérskou spoločnosťou, ktorá umožňuje používateľom nakupovať a predávať akcie alebo kryptomeny. Veľmi zaujímavou funkciou je, že umožňuje ľuďom napodobňovať obchodné stratégie iných používateľov. V súčasnosti má eToro viac ako 32 miliónov registrovaných používateľov v Európe, Ázii a Spojených štátoch.

Nový projekt zapadá do Muskovej vízie urobiť z Twitteru „superaplikáciu“. V minulosti vyvolal svojimi krokmi kontroverziu – znížil počet zamestnancov z 8 000 na 1 500 – a jeho kroky vystrašili inzerentov, ktorí sa však podľa samotného Muska teraz do spoločnosti vrátili.

Mnohé nasvedčuje tomu, že šéf Tesly chce navrhnúť aplikáciu, prostredníctvom ktorej bude používateľom ponúkať celý rad služieb, napríklad komunikačné alebo bankové. Tento koncept je vo východnej Ázii veľmi populárny. V Číne internetový gigant Tencent ponúka platby prostredníctvom svojej aplikácie na zasielanie správ WeChat.

Elon Musk

Fintwit

Fintwit, ako sa začína v sociálnych médiách označovať nová verzia Twitteru, už v decembri 2022 umožnil sledovať ceny rôznych aktív. Medzi takzvané cashtagy patril aj bitcoin a ďalšie kryptomeny. Služba bola v tomto roku použitá už 420 miliónov krát.

Ako cashtagy fungujú? Keď niekto tweetne symbol konkrétnej akcie alebo kryptomeny a pred jej názov vloží znak „$“, zobrazí sa príspevok s aktuálnymi cenami a grafmi daných aktív.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu