• bitcoinBitcoin$26,611.00

Umelá inteligencia od Amazonu zachytáva komentáre vydané AI

Jeff Bezos sa rozhodol využiť umelú inteligenciu pre Amazon. Umelá inteligencia spoločnosti Amazon má za úlohu zachytávať a odstraňovať komentáre a recenzie, ktoré boli vytvorené umelou inteligenciou. Hlavnou myšlienkou tohto nápadu má byť „účinnejšia ochrana nakupujúcich“.

Pochybnosti však vyvolávajú samotní používatelia, ktorí sa obávajú prílišného moderovania svojich účtov a chýb zo strany umelej inteligencie. Napriek tomu Amazon v skutočnosti nemá inú možnosť, ako skutočne podporiť umelú inteligenciu pri sledovaní falošných recenzií a spätnej väzby.

Umelá inteligencia na stope recenzií od AI

Falošné recenzie a spätná väzba sú pre mnohých používateľov predajných platforiem mimoriadne nepríjemné. Rozsah takýchto aktivít je priamo úmerný rozsahu danej predajnej platformy. Práve z tohto dôvodu sa spoločnosť Amazon rozhodla konať. Počet používateľov znamená, že každý deň vznikajú státisíce recenzií produktov. Obrovské množstvo týchto recenzií sa ukáže ako nepravdivé. Podľa výpočtov portálu „Which“ len v Spojenom kráľovstve každé siedme hodnotenie výrobku na internete nie je od skutočného spotrebiteľa.

Spoločnosť Amazon berie tento problém veľmi vážne, pretože rozsah tohto problému má reálny vplyv na predaj konkrétnych používateľov. Bombardovanie recenzií, teda nevyberavé zverejňovanie falošných recenzií, je metóda, ktorá môže účinne znížiť záujem o výrobok. Z tohto dôvodu musia predajné platformy účinne chrániť svojich používateľov pred takouto činnosťou.

Umelá inteligencia zachytáva falošné recenzie

Spoločnosť Amazon sa spolieha na umelú inteligenciu, ktorá účinne zachytáva falošné recenzie z umelej inteligencie. Jeff Bezos investoval do modelov strojového učenia na analýzu tisícov údajov v reálnom čase. Tým sa zabezpečí, že falošné recenzie sa budú odhaľovať v reálnom čase, čo umožní oveľa väčšiu kontrolu. Podľa informátorov spoločnosti Amazon spoločnosť vytvorila „sofistikovanejšie nástroje“, ktoré poskytnú lepšiu ochranu predávajúcim aj kupujúcim používateľom platformy.

Umelá inteligencia bude počítať pravdepodobnosť falšovania v danej recenzii. Zaujímavé je, že umelá inteligencia bude takéto rozhodnutia prijímať na základe analýzy vzťahu autora komentára s inými účtami, aktivity účtu a histórie recenzií. Má to byť účinný spôsob boja proti bombovým recenziám.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu